Paskelbtas Renginiai

Jonavoje paminėtos G. Kanovičiaus gimimo metinės

Trečiadienis, 19 June 2024 16:34 Parašė 

Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus viešojoje bibliotekoje paminėtos 95-osios rašytojo ir dramaturgo, Jonavos rajono Garbės piliečio G. Kanovičiaus gimimo metinės.

Įvairių renginių ciklą antradienį užbaigė susitikimas su Lietuvos literatūros kritiku, pedagogu, profesoriumi, Lietuvos rašytojų sąjungos nariu Petru Bražėnu.

Mintimis apie G. Kanovičiaus svarbą Jonavai ir jo kūrinių reikšmę lietuvių literatūrai dalinosi Jonavos rajono savivaldybės vicemerė Birutė Gailienė, bibliotekos direktorė Skirma Gajauskaitė, G. Kanovičiaus kūrybos tyrinėtoja Rima Kasperionytė.

Vakarą muzikos garsais pripildė Elvija Zvicevičiūtė, atlikusi kūrinius iš spektaklio „Daina nuo Vilijos iki Neries“ pagal G. Kanovičiaus romaną „Miestelio romansas“.

Sveikinimo žodį jonaviečiams atsiuntė ir G. Kanovičiaus sūnus Sergejus Kanovičius: „Mieli Jonavos žmonės, kelią į Jonavą man parodė Tėvas ir Jo knygos. Prieš tris dešimtmečius atvykau čia su juo, mėginau surasti kažką daugiau nei jo knygų herojai, Tėvo atsiminimai, kažką daugiau nei kapai ar nušiurusi sinagoga. Mėginau surasti kažką gyvo – žmogų, su kuriuo galėčiau pasikalbėti.

Prisipažinsiu, kad ieškojau. Ir neradau. Manau, kad blogai ieškojau. Kelią į Jonavą man parodėte Jūs, Jūsų širdys padarė Jonavą mano antrais namais. Dėkoju Jums už Jūsų meilę ir pagarbą Tėvui ir jo atminimui. Tą meilę ir pagarbą, kurią suprantu kaip meilę ir pagarbą Jonavai. Žemai lenkiu galvą. Nuoširdžiai Jūsų, Sergejus Kanovičius“.

95-ųjų G. Kanovičiaus gimimo metinių proga Jonavos biblioteka išleido pašto ženklą, su kuriuo simboliškai birželio 18-ąją, G. Kanovičiaus gimimo dieną, išsiųstas pirmasis laiškas.

Bibliotekos Kraštotyros skaitykloje veikia virtuali ekspozicija „Viskas, kas pasaulyje gražu, gimė iš meilės“.

Jonavos kultūros centro krašto muziejuje pradėta eksponuoti menininko Felikso Paulausko instaliacija „Miražas: Miestelio romansai“, skirta sunaikintai Jonavos žydų bendruomenei atminti.

Visus, norinčius apžiūrėti instaliaciją, kviečiame registruotis tel. 8- 349-52335. Lankymas nemokamas.

Jonavos G. Kanovičiaus viešosios bibliotekos, JKC krašto muziejaus info.