Paskelbtas Miesto naujienos

Apdovanoti „Atliekų kultūros“ egzamino nugalėtojai jonaviečiai

Ketvirtadienis, 06 June 2024 13:01 Parašė 
Apdovanoti „Atliekų kultūros“ egzamino nugalėtojai jonaviečiai A. Reipos nuotr.

Jau penktą kartą surengtas „Atliekų kultūros“ egzaminas sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – savo žinias apie atliekų prevenciją, tvarkymą, rūšiavimą ir jų perdirbimą pasitikrinti ir tarpusavyje pasivaržyti dėl puikių prizų panoro daugiau nei 16 tūkst. dalyvių iš visos Lietuvos.

„Atliekų kultūros“ egzamine dalyvavo ir Jonavos rajono gyventojai. Iš viso – 372 jonaviečiai, iš jų 25 suaugę ir 347 mokiniai. Aktyviausia „Atliekų kultūros“ egzamine buvo Jonavos Senamiesčio gimnazija, kuri dėl savo aktyvumo ir dalyvių skaičiaus pateko į TOP 10 aktyviausių Lietuvos mokyklų.

„Atliekų kultūros“ egzamino klausimai buvo parengti 3 skirtingoms kategorijoms: 1-4 klasių moksleiviams, 5–10 klasių moksleiviams, 11-12 klasių moksleiviams ir vyresniems dalyviams.

Jonavos rajono savivaldybėje išrinkti geriausi dalyviai minėtose 3-se kategorijose ir vyriausias bei jauniausias egzamino dalyviai.

Trečiadienį geriausiai egzamine pasirodžiusius atliekų kultūros ekspertus jonaviečius pasveikino ir specialiomis dovanomis apdovanojo Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius ir vicemeras Povilas Beišys.

Geriausiai „Atliekų kultūros“ egzamine pasirodę jonaviečiai (pagal kategorijas):

1 – 4 klasių kategorijoje:

I vieta - DOMINYKAS NOVIKOVAS (Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos 4 klasės mokinys). Egzamino dalyvis teisingai atsakė į 13 klausimų per trumpiausią laiką (viso 15 klausimų).

5 – 10 klasių kategorijoje:

I vieta - IGNAS LUCENKO Jonavos Senamiesčio gimnazijos 10B klasės mokinys, atsakęs į 18 klausimų teisingai per trumpiausią laiką – 568 sekundes (viso 20 klausimų).

II vieta – URTĖ OGANAUSKAITĖ Jonavos Senamiesčio gimnazijos 10C klasės mokinė, taip pat teisingai atsakiusi į 18 klausimų per 994 sekundes.

III vieta - IGNAS ALIUKONIS Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos 10A klasės mokinys, 17 klausimų per 135 sekundes atsakęs teisingai.

11 - 12 kl. ir vyresnių dalyvių kategorijoje:

I vieta – RASA LEGIENĖ – per 1025 sekundes teisingai atsakė į 18 klausimų (iš 20 klausimų);

II vieta – ATĖNĖ JAKIMAVIČIŪTĖ  - per 1336 sekundes teisingai atsakė į 18 klausimų (iš 20 klausimų);

III vieta – AUDRONĖ GUSTIENĖ - per 416 sekundžių teisingai atsakė į 17 klausimų (iš 20 klausimų);

Vyriausio dalyvio kategorijoje nugalėjo – ASTA MOZŪRAITIENĖ (iš 20 klausimų per 446 sekundes atsakė į 14 klausimų teisingai);

Jauniausio dalyvio kategorijoje – DOMINYKAS NOVIKOVAS (dalyvis teisingai atsakė į 13 klausimų per trumpiausią laiką savo kategorijoje 555 sekundes (viso 15 klausimų).