Kviečiame dalyvauti renginiuose, skirtuose Grigorijaus Kanovičiaus 95-osioms gimimo metinėms

Penktadienis, 31 May 2024 11:39 Parašė 

Kviečiame dalyvauti renginiuose, skirtuose Grigorijaus Kanovičiaus 95-osioms gimimo metinėms. Grigorijus Kanovičius ir kinas

Birželį pasitinkame vasarą ir Grigorijaus Kanovičiaus 95-ąsias gimimo metines.

Kviečiame dalyvauti šiai progai skirtuose renginiuose. Pirmasis - filmo „Birželis, vasaros pradžia“ peržiūra ir diskusija su kino kritiku Gediminu Jankausku.

Grigorijus Kanovičius – iškilus lietuvių literatūros klasikas, ne kartą sakęs „Jeigu ne Lietuva, būčiau tik vienos knygos autorius“. Tačiau nemaža jo gyvenimo ir kūrybos dalis susijusi su kinu. G. Kanovičius kurį laiką dirbo Lietuvos kino studijoje, rašė scenarijus, sėkmingai bendradarbiavo su garsius lietuvių kino klasikos šedevrus sukūrusiais režisieriais Robertu Verba, Vytautu Žalakevičiumi, Almantu Grikevičiumi ir kitais.

Jūsų laukia labai įdomus vakaras, kurio metu išgirsite kino kritiko Gedimino Jankausko pasakojimą apie svarbiausius G. Kanovičiaus darbus lietuvių kine.

Ačiū renginio partneriui Lietuvos kino centrui.

Susitinkame Birželio 4 d. 17 valandą Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus viešosios bibliotekos skaitykloje.

Kviečiame dalyvauti renginiuose, skirtuose Grigorijaus Kanovičiaus 95-osioms gimimo metinėms. Grigorijus Kanovičius ir teatras

Birželį pasitinkame vasarą ir Grigorijaus Kanovičiaus 95-ąsias gimimo metines.

Kviečiame dalyvauti šiai progai skirtuose renginiuose. Antrasis - Teatrologės Ingridos Ragelskienės paskaita ir parodos „Nusišypsok mums, Viešpatie“ pristatymas.

2024 kovo 7 dieną Lietuvos teatro, kultūros bendruomenė turėjo švęsti legendinio Vilniaus mažojo teatro spektaklio „Nusišypsok mums, Viešpatie“ trisdešimties metų jubiliejų. Pagal Grigorijaus Kanovičiaus romanus „Nusišypsok mums, Viešpatie“ ir „Ožiukas už porą skatikų“ sukurtas spektaklis tapo didžiąja kūrybine viršukalne daugelio jį kūrusių menininkų kelyje.

Susitikimas su teatrologe Ingrida Ragelskiene – unikali galimybė prisiminti šią tyliai praėjusią jubiliejinę datą ir daugelį kitų, susijusių su Grigorijaus Kanovičiaus – vieno iš žinomiausių šiuolaikinių žydų rašytojų, Lietuvos Nacionalinės premijos laureato, didžiuliu įnašu Lietuvos teatro, dramaturgijos bei kino scenaristikos istorijoje ir genezėje.

Renginio metu taip pat pristatysime paroda tarpusius unikalius vaizdus, kurie į Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus biblioteką atkeliavo iš rašytojo namų Izraelyje, lankytojai išvys eksponatus, nuo kurių dulkes nupūtė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro darbuotojai.

Ačiū renginio partneriui – Valstybiniam Vilniaus mažajam teatrui ir Sergėjui Kanovičiui

Susitinkame Birželio 11 d. 17 valandą Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus viešosios bibliotekos skaitykloje.

 

Kviečiame dalyvauti renginiuose, skirtuose Grigorijaus Kanovičiaus 95-osioms gimimo metinėms. Grigorijus Kanovičius: „Žodis – tai gyvenimas“

Birželį pasitinkame vasarą ir Grigorijaus Kanovičiaus 95-ąsias gimimo metines.

Renginių, skirtų G. Kanovičiaus 95-osioms gimimo metinėms, ciklą baigsime susitikimu su Lietuvos literatūros kritiku, pedagogu, profesoriumi, Lietuvos rašytojų sąjungos nariu Petru Bražėnu.

Laukia įdomus ir turiningas pokalbis apie G. Kanovičiaus kūrybą. Kodėl jis vadinamas vienu žymiausių žydų rašytojų?

Kokia jo kūrybos ir sėkmės paslaptis, burianti didžiulį skaitytojų ir gerbėjų ratą?

Ką praranda dar neskaitę G. Kanovičiaus romanų?

O atranda?

Ateikite kartu ieškoti atsakymų į šiuos ir kitus klausimus.

Valanda gero turinio, muzikos ir šviesos.

Juk ,,Patys ilgaamžiškiausi paminklai – ne iš granito, marmuro ar lauko skalūno, o iš gyvųjų širdies ir alsavimo, perduodamo iš kartos į kartą,“ – rašė kūrėjas romane „Šėtono apžavai“.

Ačiū renginio partneriams: Lietuvos rašytojų sąjungai ir Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijai

Susitinkame Birželio 18 d. 17 valandą Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus viešosios bibliotekos skaitykloje.