Kaltinimų dėl piktnaudžiavimo tarybos nario lėšomis gali sulaukti ir daugiau Jonavos politikų, sako prokuroras

Valstybės kaltintojas nuteisto Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus byloje, Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Darius Valkavičius sako, kad ateityje kaltinimų dėl piktnaudžiavimo tarybos nario lėšomis gali sulaukti ir daugiau Jonavos politikų.

„Bylos esmė yra apie viešuosius finansus. Lėšos, kurios buvo išmokamos tarybos nariui, konkrečiu atveju merui, jos buvo labai aiškiai apibrėžtos, jos buvo tikslinės. Pagal Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) surinktą medžiagą, tos lėšos buvo naudojamos ne pagal paskirtį. Manau, kad šioje byloje Specialiųjų tyrimų tarnyba surinko pakankamai duomenų, kad kaltinti asmenį ir teismas prokuratūros pateiktus duomenis įvertino kaip įrodymus ir buvo priimtas apkaltinamasis nuosprendis. Šioje vietoje noriu pastebėti, kad tyrimai toliau yra tęsiami, yra atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos narių lėšų panaudojimo. Ateityje dar bus tikrai teikiami įtarimai, ir manau, kad bus dar rašomi kaltinamieji aktai‚“ – žurnalistams teisme po M. Sinkevičiui paskelbto nuosprendžio sakė prokuroras D. Valkavičius.

Jis pažymėjo, kad piktnaudžiavimu įtarti Jonavos politikai savivaldybei jau savanoriškai grąžino apie 100 tūkst. eurų.

Jis neprognozavo, kiek dar Jonavos politikų atsidurs teisiamųjų suole.

Ingrida Steniulienė