Paskelbtas ELTA

V. Blinkevičiūtė teigia, kad M. Sinkevičius turi teisę būti reitinguojamas: iš anksto nuteisti – būtų žmogaus teisių pažeidimas

Penktadienis, 24 May 2024 10:04
V. Blinkevičiūtė teigia, kad M. Sinkevičius turi teisę būti reitinguojamas: iš anksto nuteisti – būtų žmogaus teisių pažeidimas ELTA / Žygimantas Gedvila

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė (LSDP) Vilija Blinkevičiūtė teigia, kad teisiamas Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius turi visas teises būti partijos rinkiminiame sąraše į Seimą. Politikė akcentuoja, kad iš anksto nuteisti žmogų, užkertant kelią jam patekti į rinkiminį sąrašą, būtų žmogaus teisių pažeidimas.

„Mes turime žinoti mūsų bičiulių nuomonę, kas, ką, kaip vertina. Ir tai yra natūralu. Kadangi Mindaugas buvo pasiūlytas į tą sąrašą, Mindaugas turi teisę būti tame sąraše, kaip kiekvienas nepartinis žmogus sąraše gali būti, ir jis buvo reitinguotas“, – ketvirtadienį žurnalistams teigė V. Blinkevičiūtė, akcentuodama, kad bendrapartiečiai įvertino M. Sinkevičiaus nuveiktus darbus.

V. Blinkevičiūtė ragina neteisti politiko, kol nėra sulaukta teismo sprendimo.

„Iš anksto kaip nors nuteisti žmogų – aš manyčiau, kad tai būtų netgi žmogaus teisių pažeidimas, apie ką mes dabar labai daug kalbame ir diskutuojame, ypatingai europiniame kontekste“, – savo poziciją išsakė V. Blinkevičiūtė.

„Nereikia teisti iš anksto. Neteisk ir nebūsi teisiamas, man rodos, taip liaudies išmintis sako“, – taip pat akcentavo politikė.

Ji atkreipia dėmesį, kad ir JAV prezidento posto siekiantis Donaldas Trumpas šiuo metu yra teisiamas.

„Kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas, kaip aš suprantu, irgi varsto teismų duris“, – sakė ji.

Visgi V. Blinkevičiūtė akcentuoja, kad tai kol kas yra tik preliminarus LSDP sąrašas į Seimo rinkimus.

„Tai nėra galutinis sąrašas, jis nesudėliotas nei pagal moterų, jaunimo kvotas, nei pagal visus kitus įvertinimus. Bet to, yra priimtas partijos taryboje toks sprendimas, kad partijos pirmininkė arba pirmininkas turi teisę kažkaip pakoreguoti tą rinkimų sąrašą į Seimą, įvertinant įvairias aplinkybes“, – sakė politikė.

Pasak jos, galutinis sąrašas bus aiškus mūsų konferencijoje birželio 15 d.

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė