Paskelbtas Sportas

Jonavos gimnazistė varžysis Europos čempionate

Penktadienis, 24 May 2024 10:02 Parašė 

Gegužės pabaigoje Kroatijos mieste Zagrebe Jonavos senamiesčio gimnazijos antrokė Austėja Paškevičiūtė varžysis Europos Solo Latino čempionate, atstovaudama Lietuvos sportinių šokių federaciją.

Pastaraisiais  metais išpopuliarėjus sportinių šokių šakoms Solo Latino ir Solo Standart (šiems  šokiams nereikia partnerio), Pasaulio sportinių šokių federacija  (WDSF) nusprendė organizuoti ir šios disciplinos čempionatus. Pirmasis Lietuvos Solo La čempionatas įvyko 2023 metais. Jonavą atstovavusi Austėja Paškevičiūtė tapo Lietuvos čempione, o šiais metais   iškovojo vicečempionės titulą. Aukšti pastarųjų metų pasiekimai nulėmė Lietuvos sportinių šokių federacijos sprendimą deleguoti Austėją atstovauti Lietuvą Europos čempionate.

Šokti Austėja pradėjo būdama penkerių. Stebint šią trapią, grakščią merginą, sunku patikėti, kad jos sąskaitoje – arti 100 varžybų, nuolatinės treniruotės, užimančios didelę dalį jos laisvalaikio. Artėjant čempionatams, Austėjos treniruotės tampa dar intensyvesnės: mergina bėgioja, atlieka kardiopratimus, šuoliukus per šokdynę. Šokiai, kaip ir kitos sporto šakos, reikalauja didelės ištvermės ir disciplinos. Varžybų metu beveik be pertraukos sušokami visi 5 šokiai, turintys skirtingus „charakterius“: tempą, choreografiją, nuotaiką. Šokių klube „Vėtra“ su Austėja dirbantys treneriai, tarptautinės kategorijos teisėjai, Dalia ir Michailas Ržeuskiai sako, kad mergina išsiskiria iš bendraamžių darbštumu, atsakingumu ir kryptingu tikslo siekimu. „Esu labai dėkinga trenerei Daliai, kurios indėlis į mano pasiekimus – didžiulis. Mano šeima ne tik mane palaiko, bet ir lydi į visas varžybas, džiaugiasi mano pasiektais rezultatais, o ypač dabar, kai esu deleguota į Europos čempionatą“ – sako Austėja. Į klausimą ar šoka dėl rezultatų, ar savo malonumui  atsako, jog šokti labai mėgsta, o ir varžytis dėl aukštų rezultatų yra smagu ir azartiška.

 Įdomu tai, kad Visa Paškevičių šeima - šokėjai : mama su tėčiu lanko  Jonavos kultūros centro liaudiškų šokių grupę „Varūna“, dance & fitness studiją „Šok ir tu“. Vyresnioji sesė šoka  Kauno tautinių šokių kolektyve „KauKas“. Beje, pati Austėja taip pat randa laiko liaudies šokiams su Jonavos Senamiesčio gimnazijos merginomis. Į klausimą, ar belieka laiko kitiems pomėgiams, mergina su šypsena atsako, kad mėgsta muzikuoti, atsipalaiduoja grodama akustine ir elektrine gitara, ukulėle, pianinu. Nors yra meniškos, muzikalios prigimties, tačiau savo ateities su menais nesieja – planuoja studijuoti mediciną. „Bet Europos čempionato rezultatai šią svajonę gali pakoreguoti. Sėkmės atveju gal ir pagalvočiau apie specialybę, susijusią su šokiu“ - su šypsena veide sako Austėja.

Merginai nesvetimi noras pagelbėti ir atjauta - ji yra savanorė vasaros stovyklose, Jonavos šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje, padedanti kursus lankantiems jaunuoliams.

Vis labiau populiarėjant Solo La šokiams, mergina tapo pavyzdžiu, kaip kruopščiu ir nuolatiniu darbu galima pasiekti aukštų rezultatų. Austėja neslepia džiaugsmo, kad jos pastangos taip aukštai įvertintos ir ji  tapo pirmąja solo šokėja jonaviete, atstovausiančia Lietuvą. Smagu prisiminti, kad klube „Vėtra“ tokio lygio pasiekimas nebe pirmas: teisę dalyvauti Europos čempionate dešimties šokių kategorijoje buvo įgiję jonaviečiai  Irma Ržeuskytė ir Tomas Uroška. Treneriai D. ir M. Ržeuskiai per savo ilgą karjerą į gyvenimą išleido daug puikių šokėjų, keletas tapo treneriais ir toliau savo patirtį perduoda jaunimui. Ypač džiugina šokių klubo „Bonus“ trenerio Sergejaus Jefimenkos pasiekimai.

 Belieka palinkėti jonavietei sportininkei A. Paškevičiūtei sėkmės svarbiausiame jos starte - šį savaitgalį vyksiančiame Europos čempionate.

Pagal klubo „Vėtra“ inf.