Paskelbtas Renginiai

Šalies pirmosios ponios susitikimas su amžinos jaunystės studentais

Antradienis, 21 May 2024 12:59 Parašė 

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, pildydamas sau duotą pažadą – kadencijos metu aplankyti visas šalies savivaldybes, su šalies pirmąja ponia Diana Nausėdiene ir lydinčia komanda gegužės 16-ąją paskyrė pažinčiai su Jonava. Garbūs svečiai susitiko su rajono Savivaldybės vadovais, Jeronimo Ralio gimnazijos bei Justino Vareikio progimnazijos moksleiviais, stebėjo Šeimos šventės renginius Ramybės skvere, aplankė Jonavos kultūros centro Krašto muziejuje vykusias edukacijas, o vakare atsakė į Jonavos krašto bendruomenę dominančius  klausimus JKC Didžiojoje salėje.

Pirmosios ponios D. Nausėdienės susitikimas su Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) lankytojais sulaukė garbaus amžiaus žmonių išskirtinio dėmesio ir paliko abiem pusėms šiltų prisiminimų.

Viešnią nustebino plati veikla

Jonavos švietimo pagalbos tarnybos direktorius Vytautas Žebrauskas padėkojo p. D. Nausėdienei už TAU skirtą dėmesį, o universiteto kuratorė Dalia Vilkelienė supažindino su jame veikiančiais fakultetais bei įvairiais užsiėmimais.

Viešnia neslėpė, kad ją nustebino tokia plati TAU veikla, kurioje pakanka vietos ir rimtiems klausimams, ir pašmaikštavimams, ir dvasingumui. Jos nuomone, labai svarbu, kad žmogus, išėjęs į užtarnautą poilsį, ieško nišų plėsti akiratį, neužsidaro tarp keturių sienų, o TAU studentai dalyvauja įvairiose veiklose, žinių semiasi  specialistų skaitomose paskaitose, diskusijose, pokalbiuose.

„Labai smagu matyti ir jausti, kad Jonavos TAU yra  gyvybingas, o jo studentai byloja apie amžiną jaunystę, nesibaigiantį žinių troškimą, norą bendrauti, burtis į bendruomenę ir kurti gėrį kitiems. Klausydama universiteto užsiėmimų pristatymo, linkiu nesustoti ir plėsti savo veiklas naujomis idėjomis, – sakė viešnia. – Matydama čia susirinkusiųjų spindinčias akis, širdimi jaučiu, kad Jonavos Trečiojo amžiaus universitetas yra gyvybingas, veržlus ir aktyvus.”

Visaverčio gyvenimo išraiška

Pasak pirmosios ponios, labai svarbu, kad tiek Jonavos, tiek kituose miestuose veikiantys TAU plečia savo veiklą, įgauna pagreitį, randa vis įvairesnes bendradarbiavimo formas, ieško naujų užsiėmimų ir projektų bei būdų įsilieti į pačias įvairiausias socialines veiklas. Ji padėkojo rajono Savivaldybės vadovams už strateginį matymą ir TAU bendruomenės siekio būti smalsiems palaikymą. P. D. Nausėdienė pabrėžė savivaldos, Švietimo pagalbos tarnybos ir visos bendruomenės sutelktas pastangas veikti drauge.   

„Jeigu žiūrėtume globalesniu mastu į visos Europos Sąjungos siekį, kad žmogus, tapęs senjoru, pratęstų savo aktyvaus gyvenimo metus, kad įsilietų į veiklą tiek, kiek jis to nori, kad atrastų naujaus užsiėmimus, apie kuriuos galbūt svajojo visą gyvenimą, bet toje ar kitoje srityje negalėjo savęs realizuoti, Trečiojo amžiaus universitetas yra ta vieta, kurioje galima pasidalyti savo patirtimi, atrasti kažką nauja. Džiugu, kad jūsų universiteto ekonomikos ir socialinių reikalų fakultetas leidžia apsijungti bendruomenei ir aptarti bei išspręsti aktualius klausimus. Maloniai nuteikia jūsų dalyvavimas kompiuterinio raštingumo kursuose, nes labai svarbu, kad senjorai ne tik būtų saugūs interneto platybėse, bet ir gebėtų gerai jaustis virtualiame pasaulyje. Labai vertinu jūsų ambicijas, užsidegimą ir norą gyventi visavertį gyvenimą. Tokiu būdu einame link mūsų visų bendro tikslo – remti ir stiprinti TAU veiklas valstybiniu lygiu. Linkiu toliau džiaugtis nesibaigiančiomis naujovėmis ir atradimais, mėgautis intelektualine veikla ir nuoširdžiu žmogišku bendravimu. Dėkoju, kad esate šviesi ir aktyvi visuomenės dalis, su kuria malonu ir gera bendrauti“, – kalbėjo D. Nausėdienė.

Lietuvos pristatymas užsienio valstybėms

Pristatydama savo, kaip pirmosios ponios veiklą, garbi viešnia akcentavo, kad ji vykdoma keliomis kryptimis. Viena jų – reprezentatyvioji, kai tenka supažindinti atvykusių šalių delegacijas su savo šalimi. Pavyzdžiu ji pasirinko Maltos prezidento ir jo žmonos sutikimą Lietuvoje.

„Su Maltos prezidento žmona vykome į Nacionalinį vėžio institutą, dalijomės abiejų valstybių patirtimi šioje srityje. Taigi, vyksta tarptautiniai dialogai, kurie dažniausiai viešai nėra matomi. Bet kiekvieno vizito, išvykstamojo ar atvykstamojo, metu  atliekamas diplomatinis darbas, kuris visai šaliai yra labai svarbus. Mes norime parodyti, kad Lietuva per savo nepriklausomybės laikotarpį padarė milžinišką žingsnį, kad visada buvome ir esame vakariečiai. Patikėkite, viso pasaulio vadovai labai džiaugiasi atradę Lietuvą. Kai Vilniuje vyko NATO samitas, suvažiavo užsienio šalių vadovai ir iš Europos, ir iš Azijos – iš viso pasaulio, ir visų nuomonė buvo vieninga. Daugelis jų Lietuvą pamatė pirmą kartą, pamatė kultūrinę, istorinę programą, susipažino su šiuolaikiniu menu, aplankė Valdovų rūmus. Mes parodėme Lietuvą, kiti svečiai prisipažino neįsivaizdavę, kad mūsų šalis turi tokią europinę istoriją, tokį modernų meną, kad per neprikausomybės laikotarpį sukūrėme tiek daug naujo. Ir tai keičia požiūrį į mus, kaip buvusią Tarybų Sąjungos valstybę. Tai, kad Lietuva yra stipri, kad turime ką parodyti, yra visos visuomenės nuopelnas. Mūsų su Prezidentu užduotis – tik parodyti, kokie darbštūs, talentingi, kūrybingi, jaučiantys laikmečio poveikį Lietuvos žmonės. Tai yra reprezentatyvioji mano veiklos dalis”, – dalijosi mintimis pirmoji ponia.

Tarptautinės  konferencijos

Kita sritis, susijusi su pirmosios ponios veikla, yra labdara, parama, visuomeninis palaikymas, lankymasis socialinėse įstaigose, gilinimasis į aktualius socialinius dalykus.

P. D. Nausėdienė atkreipė dėmesį, kad pastaraisiais metais ši veikla sparčiai vystosi tarptautinėje arenoje, atsovaujant Lietuvai konferencijose ir kalbant svarbiais klausimais.

„Šis kelias mane nuvedė net iki Jungtinių Tautų tribūnos, kur aš kalbėjau apie vaikų, patekusių į karo zoną, apsaugą. Konkrečiai kalbėjomės apie Ukrainos vaikus, tačiau  pasidalijau humanitariniu rūpesčiu, kad kiekvienas vaikas, nesvarbu, kur jis būtų gimęs, turi teisę į laimingą ir taikią vaikystę, kaip ir kiekvienas žmogus, turintis teisę į laimingą gyvenimą, nes turime tik vieną gyvenimą. Ir pasakyti iš Jungtinių Tautų tribūnos, kad svarbu apginti vaikų teises, ir tai pasakyti Lietuvos atstovų lūpomis, yra tam tikras tarptautinės veiklos ženklas. Mes esame turėję kelias tarptautines konferencijas, kurias inicijavo Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska. Pirmoji konferencija buvo suorganizuota dar taikos metais. Dabar rengiamės dar vienai konferencijai, kuri bus skirta psichinės sveikatos klausimams, analizuosime, kaip visuomenei reaguoti ir elgtis karo sąlygoms. Nes karinė situacija paliečia žmonių psichiką net ir nekariaujančiose šalyse. Juk ir mes patiriame didžiulius psichoemocinius krūvius, patiriame ekonominius, aplinkosauginius nuostolius. Apie tai tarptautinėje erdvėje kalbame susirinkę visų valstybių vadovų antrosios pusės. Mes sakome, kad taip neturi būti, turime sukurti taikų pasaulį, kuriame kiekviena valstybė taikiomis formomis siekia savo valstybės  klestėjimo. Visa tai yra kuriama bendradarbiavimo pagrindu. Aš manau, kad Lietuva yra maža, graži, pažangi, stipri, sveikai gyvenanti, kovojanti už pozityvius dalykus šalis”, – kalbėjo p. D. Nausėdienė.

Malonios staigmenos

TAU sutiktuvėse p. D. Nausėdienės laukė itin malonus siurprizas – pirmąją ponią pasveikino jos buvusi mokytoja Laimutė Krivickienė, kadaise dirbusi Klaipėdos krašte. Nustebinta tokio netikėtumo, viešnia kreipėsi į visus mokytojus, savo širdį ir meilę atiduodančius jaunajai kartai.

„Didžiausią pagarbą atiduodame tėvams, kurie mus užaugino, puoselėjo ir dalijo meilę. O mokytojas yra tas žmogus, kuris prisiliečia prie augančio vaiko ir formuoja jį kaip asmenybę. Jeigu aš ką gero pasiekiau, tai, mano miela mokytoja, visi mano mokytojai ir kiti gyvenime sutikti žmonės, yra jūsų nuopelnas. Mokytojai yra arčiausiai vaiko, kuriam suteikia žinių, įtvirtina jauno žmogaus siekius. Širdingai dėkoju visiems mokytojams Lietuvoje”, – sakė p. D. Nausėdienė.

TAU lankytojams ji padovanojo Prezidentūros vėliavą. „ŽIūrėdami į šią vėliavą, matykite savo gerus darbus, šviesą, meilę, vaikus, anūkus, įveikite sunkumus ir skriskite virš jų. Gražios jums visiems ateities”, – linkėjo viešnia.

O TAU ansamblis „Rezginėlė“, vadovaujamas Rimantos Miliūnienės, parengta programa susitikimą apgaubė sakralumo ir Lietuvos praeities dvasia.

Irena BŪTĖNAITĖ

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos ir El Artography nuotr.