Paskelbtas ELTA

Pirminiame socialdemokratų partijos sąraše į Seimą – lyderiu keliamas M. Sinkevičius: galutinė kandidatų eiga dar gali kisti

Antradienis, 21 May 2024 12:01
Pirminiame socialdemokratų partijos sąraše į Seimą – lyderiu keliamas M. Sinkevičius: galutinė kandidatų eiga dar gali kisti ELTA / Dainius Labutis

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyriai baigė reitinguoti kandidatų į Seimą sąrašą – kol kas daugiausiai palaikymo sulaukė teisiamas Jonavos meras ir narystę partijoje sustabdęs Mindaugas Sinkevičius. Antroje reitingo vietoje – Seimo narė ir kandidatė į Europos Parlamentą (EP) Orinta Leiputė, trečias – Marijampolės tarybos narys Tadas Prajara.

Kaip Eltai teigė LSDP rinkimų štabo vadovas Robert Duchnevič, šie socialdemokratai sulaukė didžiausio palaikymo partijos gretose – M. Sinkevičiui LSDP nariai skyrė 2985, O. Leiputei – 2737, T. Prajarai – 2125 reitingo balus.

Toliau pirminiame kandidatų į Seimą sąraše rikiuojasi Prienų rajono vicemerė Jūratė Zailskienė, Seimo narys Gintautas Paluckas, Kauno rajono vicemerė Raminta Popovienė, Vilniaus tarybos narys Juozas Olekas, partijos garbės pirmininkas Vytenis Povilas Andriukaitis, Ukmergės socialdemokratė Indrė Kižienė bei buvęs susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

R. Duchnevič pabrėžia – tai nėra galutinis kandidatų į Seimą sąrašas. Anot štabo vadovo, dabar tęsis diskusijos partijos organuose, bus vertinamos numatytos kvotos dėl lyčių atstovavimo, jaunimo balso.

„Sąrašas dar bus perdėliotas. Kitas dalykas – partijos pirmininkė gali siūlyti alternatyvas, kitaip sudėti žmones“, – Eltai sakė R. Duchnevič.

„Galutinį sprendimą priimsime birželio 15 d., kai bus mūsų konferencija, nes ji įgaliota patvirtinti sąrašą“, – tęsė jis.

Partijos rinkiminiuose dokumentuose taip pat numatyta, jog LSDP pirmininkei Vilijai Blinkevičiūtei nutarus kandidatuoti į Seimą, ji automatiškai taptų partijos rinkiminio sąrašo vedle.

„Jeigu partijos pirmininkas apsisprendžia dalyvauti (...) – mūsų nuomone, jis privalo prisiimti lyderystę ir vesti sąrašą“, – teigė Vilniaus rajono meras.

„Tam jis ir yra partijos pirmininkas – jeigu vienuose ar kituose rinkimuose dalyvauja, jis prisiima lyderystę. Nebent būtų kitaip – ar konferencija, ar suvažiavimas priimtų kitą sprendimą“, – sakė jis, akcentuodamas, jog šis klausimas dar išlieka atviras.

Paaiškino, kodėl reitingavime dalyvavo narystę LSDP sustabdęs M. Sinkevičius

Pernai lapkritį teisėsaugai pareiškus įtarimus viešojoje erdvėje būsimu premjeru įvardijamam Jonavos merui Mindaugui Sinkevičiui, socialdemokratų vadovybė tikino – kol vyks teisėsaugos tyrimas, šiuo metu teisiamas politikas nebus svarstomas kandidatu į Seimą.

„Mindaugas buvo skyriuose keliamas kaip kandidatas eilėje rinkimų. Bet jis išbraukė šiuos prašymus. Negali būti kalbų apie kandidatavimą, kol vyksta teisėsaugos procesai“, – pernai gruodį vykusioje LSDP taryboje aiškino R. Duchnevič.

Visgi, dabar R. Duchnevič aiškina, jog nutarta leisti partijos skyriams reitinguoti ir M. Sinkevičių, mat, jo pavardė galimų kandidatų sąraše atsirado dar anksčiau.

„Jis yra sustabdęs narystę. Bet kadangi buvo (kandidatų – ELTA) kėlimai ir iš seniau, kai kurie susitikimus darė anksčiau, tie protokolai suplaukę – Mindaugas yra keltas daugelyje skyrių. Ir mūsų sprendimas buvo, kad leisti jį reitinguoti“, – sakė LSDP rinkimų štabo vadovas.

„Mindaugas, nepaisant to, kad yra sustabdęs narystę, jis turi skyrių pasitikėjimą. Buvo priimtas sprendimas. Kadangi nėra įsiteisėjusių sprendimų, turbūt, nebūtų sąžininga iš karto prie kryžiaus žmogų kalti“, – tikino jis.

Visgi, paklaustas, kaip keistųsi situacija, jeigu M. Sinkevičius sulauktų nepalankaus teismo sprendimo, R. Duchnevič ragino neužbėgti įvykiams už akių.

„Man sudėtinga atsakyti dėl to, kad ne aš priiminėju sprendimus. Centrinis štabas tikrai pasiūlys sprendimo būdą, bet valdymo organai įgalioti valdybos, tarybos priims sprendimą“, – kalbėjo socialdemokratas.

„Negaliu pasakyti, kaip absoliuti partijos narių dauguma balsuos. Mes matome, kad politikas pasitikėjimą turi. Situacija irgi yra aiški. Šiuo atveju nenorėčiau užbėgti įvykiams už akių. Bus teismo sprendimas, manau, jis daug ką ir lems. Manau, Mindaugas yra subrendęs politikas – jis pats vieną ar kitą sprendimą priims“, – apibendrino R. Duchnevič.

ELTA primena, kad Seimo rinkimai vyks 2024 m. spalį.

Galutinį kandidatų į Seimą sąrašą LSDP ketina virtini birželį vyksiančios partijos konferencijos metu.

Augustė Lyberytė

Atnaujinta Antradienis, 21 May 2024 12:59