Paskelbtas Aktualijos

Granuliniai katilai: šildymo sistemos privalumai

Antradienis, 21 May 2024 11:02 Parašė 

Galbūt susidūrėte su būtinybe pasirinkti šildymo būdą savo namams ir norite sužinoti apie granulinių katilų privalumus. Toks poreikis iškyla statant naują pastatą arba modernizuojant esamą katilinę ir keičiant seną, ekologinių reikalavimų neatitinkantį katilą ir kai jo eksploatacija labai atima daug laiko. Pažvelkime į modernius ir labai populiarius automatinius granulinius katilus iš arčiau.

Medienos granulės yra suspaustos granulės, gautos iš medienos atliekų – pjuvenų. Jos gaunamos iš įvairių rūšių medžių, šakų ir medienos apdirbimo liekanų. Dėl daugybės privalumų jos plačiai naudojamos namų šildymui. Šis ekologiškas kuras kartu su moderniu granuliniu katilu sukuria itin pelningą sprendimą. Pateikiame pagrindinius privalumus naudojant granulinį kuro katilą:

  • Nereikalaujantis priežiūros kuro pakrovimas. Šiuolaikiniuose katiluose įrengti tiektuvai, kurie automatiškai tiekia kurą į katilą. Tai reiškia, kad jums nereikia rankiniu būdu pilti kuro į katilą po kelis kartus per dieną.
  • Nereikalaujantis priežiūros katilo valymas. Geriausi rinkoje esantys granuliniai katilai aprūpinti automatinėmis sistemomis, kurios išvalo ir katilo šilumokaitį, ir degiklį (krosnį), kuriame vyksta granulių degimo procesas. Ši funkcija žymiai padidina įrenginio naudojimo patogumą. Minėtų sistemų naudojimas taip pat garantuoja efektyvų tokių elementų, kaip degiklis, dūmų kanalai, šilumokaitis ir rostverkas, veikimą.
  • Ekonomika. Šildymo granulėmis kaštai yra mažesni nei šildymo, pvz., mediena, nes modernūs granulinių katilų darbą valdantys valdikliai sumažina kuro sąnaudas.
  • Lengvas sandėliavimas ir švara. Medienos granulės parduodamos įvairios talpos maišuose, o pats kuras nesudaro dulkių ir netepa patalpos. Be to, po degimo lieka labai mažai pelenų.
  • Naudojimo saugumas. Granuliniuose katiluose sumontuotos priešgaisrinės sistemos ir apsauginiai vožtuvai.
  • Ekologija. Dėl granulių deginimo šiuolaikiniame katile į orą patenka daug mažiau kenksmingų medžiagų nei kito tipo katiluose.
  • Standartų laikymasis. Šiuolaikiniai granuliniai katilai atitinka griežtus Europos ekologijos ir saugos standartus. Tai reiškia daugelio metų investiciją, nereikia keisti įrenginio.

Dėl didelio naudojimo komforto, mažų eksploatavimo sąnaudų ir ekologijos derinio granuliniai katilai yra vienas iš naudingiausių individualių namų šilumos šaltinių. Atminkite, kad tai investicija, kuri atsiperka, nes tokio tipo krosnys kuro degimą automatiškai pritaiko prie pastato šilumos poreikio pokyčių. Tinkamai sureguliavus katilo valdiklį, kuro šildymui neeikvojame, kai patalpos temperatūra yra pakankama.