Paskelbtas Miesto naujienos

Jonavoje vyko kraujo donorų pagerbimo šventė, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Penktadienis, 03 May 2024 15:35 Parašė 
Jonavoje vyko kraujo donorų pagerbimo šventė, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis A. Reipos nuotr.

Nacionalinis kraujo centras (NKC) Jonavoje surengė kraujo donorų pagerbimo šventę, kurios metu apdovanojo per 30 jonaviečių, davusių kraujo daugiau nei 20 ir 30 kartų.

NKC atstovai taip pat pasirašė sutartį su Jonavos rajono savivaldybe, kuria oficialiai įteisino ne vienerius metus trunkantį bendradarbiavimą.

„Jonava – vienas aktyviausių miestų, nuolat gausiai aukojantis kraujo. Mums visada smagu sugrįžti į Jonavą, nes šiame mieste sulaukiame daug besišypsančių, savo laiko neskaičiuojančių ir aukoti nusiteikusių žmonių. Ačiū jiems visiems”, – sakė Nacionalinio kraujo centro donorų organizatorė Rimantė Vanagienė.

Jonavos rajono savivaldybės vicemerė Birutė Gailienė taip pat džiaugiasi, kad jonaviečių noras dalyvauti kraujo donorystės akcijose nemažėja.

„Neatlygintinai aukoti kraujo jau tapo mūsų bendruomenės vertybe. Gera didžiuotis savo miesto žmonėmis ir jų kilniais, neatlygintinais darbais dėl, ko gero, paties prasmingiausio – kito sveikatos ir gyvybės”, – sako B. Gailienė.

NKC duomenys rodo, kad Lietuvoje neatlygintina kraujo donorystė ir toliau populiarėja – vis daugiau mūsų šalies gyventojų tampa naujais kraujo donorais, o taip pat aukoja savo kraują jau ne pirmą kartą.

Praėjusiais metais surinktas rekordinis po pandemijos kraujo kiekis – daugiau nei 32 tūkst. litrų.