Paskelbtas Renginiai

Jonavoje paminėta Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena

Ketvirtadienis, 02 May 2024 16:48 Parašė 
Jonavoje paminėta Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena Foto plunksna nuotr.

Gegužės 1 d. Jonavoje paminėta pasaulinė mamų psichikos sveikato diena. Šis renginys labiausiai skiriamas mamoms, bet kartu ir visiems, kurie supranta, palaiko ir vertina motinystės etapą.

"Susirinkome su vienu pagrindiniu tikslu – palaikyti mamas šiame jų gyvenimo etape ir priminti apie rūpesčio savimi svarbą tam, kad stiprinti savo emocinę savijautą" - renginio įdėja pristatė organizatoriai.

Pasirinkome lengvus ėjimo renginius, kad pasivaikštant kartu turėtumėte progą pakalbinti vienos kitas ir iš tiesų išgirsti KAIP jūs jaučiatės, su kuo dalinatės vaiko auginimo pareigomis, kas JUMS padeda atstatyti jėgas esant nuolatinės vaiko priežiūros etape.

Lengvai eidamos, Jonavoje susirinkusios mamos, aplankė įdomias miesto vietas ir sužinojo įvairių istorijų.

Kaip teigia tyrimai daugumoje pasaulio valstybių, 1 iš 5 moterų patiria psichikos sveikatos sunkumų po gimdymo, - tai gali pasireikšti kaip nerimas, pogimdyminė depresija, psichozė ar kiti sutrikimai. Tačiau neturime laukti diagnozės, kad pripažintume ir išdrįstume pasidalinti, jog jaučiamės pavargusios. Leiskime viena kitai jausti, kad esame dalis didelės bendruomenės, kurioje kartu šis etapas gali būti žymiai lengvesnis.

Šiuos ėjimo renginius įvairiuose Lietuvos miestuose organizavo “Mama mums rūpi” savanorės ir partnerės – moterys, kurios buria mamų bendruomenes ir kurioms svarbu kaip JŪS jaučiatės! 27 prisijungę miestai yra dar vienas patvirtinimas, kad visur mamos jaučiasi labai panašiai.

Turėti sunkumų nėra gėdinga, nors juos imtis spręsti gali prireikti drąsos. Paprastai moterys, pagerėjus būsenai, gailisi, kad pagalbos nesikreipė anksčiau ir tiek daug savo gyvenimo laiko praleido kentėdamos. Tad nelikite vienos, nes KARTU esame stipresnės!

Pagal ,,Judesio alchemija" inf.