Paskelbtas Aktualijos

Kodėl svarbu naudoti apsaugą nuo viršįtampio?

Antradienis, 23 April 2024 10:34 Parašė 

Norint suprasti apsaugos nuo viršįtampių naudojimo svarbą, būtina suvokti galios viršįtampių ir šuolių sąvoką. Energijos šuoliai yra staigūs, trumpi elektros įtampos pliūpsniai, galintys gerokai viršyti standartinius įtampos lygius elektros linijoje, o šuoliai yra trumpi, intensyvūs įtampos padidėjimai. Šie viršįtampiai ir šuoliai gali atsirasti dėl įvairių šaltinių, pvz., žaibo smūgių, elektros energijos tiekimo nutraukimų ar tinklo perjungimo procesų. Šių elektros anomalijų poveikis elektroniniams prietaisams gali būti didelis, pavyzdžiui: sutrumpintas įrenginio tarnavimo laikas, duomenų praradimas, sugedusi įranga. Tiek pramonės šakose, tiek namuose kyla vis didesnis susirūpinimas dėl elektros energijos šuolių, kenkiančių elektroniniams prietaisams grėsmė, todėl didėja remonto išlaidos ir veiklos prastovos. Daugiau informacijos galite rasti internetu.

Elektros energijos šuolių elektroniniams prietaisams daroma žala gali būti didelė ir brangi. Pavyzdžiui, statiniai viršįtampiai, atsirandantys dėl skirtingų elektros krūvių susikaupimo elektrostatinių iškrovų metu, gali sugadinti jautrią elektroninę įrangą. Be to, pramoniniai dažnio viršįtampiai gali sukelti ilgalaikę žalą prietaisams ir sistemoms, o tai turi įtakos veiklos efektyvumui ir patikimumui. Atsižvelgiant į tai, kad vidutiniuose namuose yra daug elektroninių prietaisų, kurių vertė tūkstančiai eurų, neapsaugojus šio turto nuo viršįtampių, finansinės pasekmės yra didelės.

Apsaugos nuo viršįtampių vaidina lemiamą vaidmenį užkertant kelią elektroninių prietaisų ir įrangos pažeidimams, nukreipiant nuo jų perteklinę įtampą ir ribojant pereinamąją įtampą. Šie įtaisai, taip pat žinomi kaip apsaugos nuo viršįtampių įtaisai , skirti apsaugoti elektros sistemas ir įrangą valdant pereinamąją įtampą ir nukreipiant viršįtampio sroves. Renkantis apsaugą nuo viršįtampių, labai svarbu teikti pirmenybę kokybei, kad būtų užtikrinta optimali jūsų įrenginių apsauga. Apsaugos nuo viršįtampių siūlo: apsaugą nuo trumpalaikių aukšto dažnio įtampos smailių, filtravimo galimybes, siekiant sumažinti žaibo iškrovos poveikį, apsauginės grandinės sukūrimą viršįtampio rizikai valdyti. Į elektros sistemas įtraukę apsaugas nuo viršįtampių, asmenys gali aktyviai apsaugoti savo vertingą elektroninę įrangą nuo žalingo galios viršįtampių ir šuolių, užtikrindami ilgesnį įrenginio eksploatavimo laiką ir sumažindami remonto išlaidas. Apsaugos nuo viršįtampių naudojimas yra būtinas norint pailginti elektroninių prietaisų tarnavimo laiką ir apsaugoti juos nuo netikėtų galios viršįtampių. Elektros viršįtampiai, kurie yra staigūs įtampos šuoliai, gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, pvz., žaibo smūgio, elektros energijos tiekimo nutraukimo ar tinklo perjungimo. Šie viršįtampiai gali sugadinti jautrius elektroninius komponentus tokiuose įrenginiuose kaip kompiuteriai, televizoriai ir išmanieji telefonai, todėl gali atsirasti gedimų arba visiškas gedimas.