Paskelbtas Renginiai

Pavasario šventės netelpa į kalendorių

Ketvirtadienis, 28 March 2024 09:04 Parašė 

Neįgaliųjų rajono draugijos nariai plačiai atveria pavasariui duris – jų sumanyti renginiai seka vienas po kito. Per dvi dienas buvo paminėtos net penkios šventės – Žemės diena, Poezijos diena, Laimės diena, Vandens diena, prisiminta ir jau vingiuotais takais nuskubėjusi Knygnešio diena.

Daugiausia dėmesio, atrodo, buvo skirta Poezijos šventei. Į Viešosios bibliotekos Rimkų filialą Knygos klubo iniciatyva sugūžėjo neįgalieji ir Aklųjų, silpnaregių  draugijos Jonavos filialo žmonės. Prisiminti mėgstamiausi poetai, paskaitytos ir savo sąsiuviniuose kažkada užrašytos eilės. Filialo vedėja Vaida Kondrotienė paskaitė dar vaikystėje išmoktą Salomėjos Nėries kūrinėlį „Varnos“, draugijos narė Vida Šakelienė knygose surado labiausiai jai patinkančius Pauliaus Širvio, kitų poetų kūrinėlius. JND narė Valerija Lopetienė papasakojo, kaip, būdama Rimkų septynmetės mokyklos pradinuke, padėjo seseriai, kadaise dirbusiai Čičinų bibliotekininke, 17 puslapyje ženklinti naujas knygas, taip pat jas nešiojo į tolimas sodybas, kaimo žmonėms. Tai irgi buvo savotiška knygnešystė. „Padėti bibliotekininkei man, kaimo vaikui, tai buvo tikra laimė“,- sakė dabar Valerija.

Laimės diena kovo 20 – ji JND nariui Mykolui Kručui atnešė daug džiaugsmo. Pagaliau leidykla „Printėja“ išspausdino dar vieną jo knygą „Visko po truputį“. Balandžio 2 -ąją, tikėkimės, apie ją autorius draugijoje daugiau papasakos. Visko joje  suras  ir skaitytojai - ir meilės savo kraštui, senolių žemei, ir... vandenimis besiliejančio humoro.

Gintas Milkus

Balandžio 9  d. 14 val. kviečiame į Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus biblioteką, kur susitiksime su naujos knygos „Visko po truputį...“ autoriumi  MYKOLU KRUČU, neseniai paminėjusiu savo  95-erių metų sukaktį.

Kaip gražu! Gyventi miela...

Širdimi meldžiuos, dainuoju,

Kad gimtadienį dar vieną

Viešpats man padovanojo.

(M. Kručas)

Būtinai ateikite, nes tai bus dar viena proga įsitikinti šio kūrėjo gebėjimu eiliuoti pasakas, įsigilinti į tautosakos kerteles, poezijos žodžiu prakalbinti legendinius akmenis.

Garantuojame – laikas neprailgs.

Organizatoriai