Paskelbtas Miesto naujienos

„Via Lietuva“ žada peržiūrėti sprendimus J. Ralio gatvėje

Trečiadienis, 27 March 2024 09:45 Parašė 

Miesto autobusas ir skubantis ugniagesių automobilis neįveiks J. Ralio gatvėje esančios pėsčiųjų perėjos, jeigu šioje vietoje bus įrengta saugos salelė. Tai parodė antradienį J. Ralio ir Kauno gatvių sankryžoje vykdytas savivaldybės eksperimentas.

Jo metu gatvėje buvo sustatytos laikinos kliūtys – toje vietoje, kur „Via Lietuva“ (buvusi Lietuvos automobilių kelių direkcija) planuoja pertvarkyti pėsčiųjų perėją įrengiant saugumo salelę.

Eksperimentas parodė, kad pasirinkti sprendimai nėra tinkami – autobusas ir ugniagesių automobilis kliudė ir išvartė laikinus kūgius.

„Kūgeliai šiandien imitavo būsimų bordiūrų kontūrus. Matome, kad atliekant kairį posūkį iš Kauno gatvės didesni automobiliai nepratelpa neužvažiavę ant kelio borto. Todėl dar kartą kreipsimės į kelio savininką ir bandysime įrodyti, kad šioje vietoje reikia kitokių sprendimų“, - eksperimentą komentavo Jonavos rajono vicemeras Povilas Beišys.  

Jo teigimu, savivaldybė siūlo šioje perėjoje įrengti šviesoforą. Tokiam sprendimui, pasak vicemero, pritaria ir Transporto kompetencijų agentūra.

Bendrovės „Via Lietuva“, kuriai priklauso valstybinės reikšmės krašto kelias Nr. 144 Jonava-Kėdainiai-Šeduva, atstovai vakar taip pat sureagavo į Jonavoje vykdytą eksperimentą ir pažadėjo peržiūrėti J. Ralio gatvėje siūlomus sprendimus:

„Dėkojame už eksperimentą. Kaip matyti ir eksperimento vaizdo medžiagoje – darbai dar nėra pradėti. Projektavimo metu darbus vykdantys projektuotojai yra atsakingi už parinktų sprendinių suderinimą su suinteresuotomis šalimis.

Rytoj, kartu su projektuotojais, peržiūrėsime šiai vietai parinktus sprendinius ir pakartotinai juos įvertinsime. Jei projektavimo metu numatyti sprendiniai parinkti netinkamai įvertinus – įpareigosime juos pakeisti. Mūsų prioritetas – saugumo keliuose užtikrinimas, dėsime visas pastangas, jog J. Ralio gatvės perėjoje eismo dalyvių saugumas bei judumas būtų užtikrintas. Siekiame įsiklausyti ir konstruktyviai bendradarbiauti!“