Paskelbtas Aktualijos

Kaip išsirinkti tinkamiausius sieninius šviestuvus pagal savo poreikius?

Antradienis, 26 March 2024 09:08 Parašė 

Sieniniai šviestuvai jau seniai yra dažnas pasirinkimas kuriant namų interjerą. Dėl nedidelio dydžio ir daugybės konfigūracijos galimybių jie atitinka net išrankiausio skonio poreikius. Šio tipo apšvietimas gali atlikti daugybę funkcijų. Vieni sieninius šviestuvus naudoja kaip pagrindinį, kartais vienintelį šviesos šaltinį savo interjere, kiti šviestuvą nukreipia tik į vieną apšviečiamą objektą.

Pasirinkus gerai apgalvotą, tinkamą šviestuvo gaubtą, lemputės galingumą ir tipą, sieniniai šviestuvai suteikia mūsų interjerams nepakartojamą atmosferą, kartu skleisdami ant sienų labai šiltą šviesą, kuri ne tik neblaško dėmesio, bet ir dėl savo švelnumo leidžia akims pailsėti. Įvairaus tipo sieniniai šviestuvai internetu: lempa.lt.

Atrodytų, kad išsirinkti sieninį šviestuvą nėra sudėtinga ir galime pasikliauti savo individualiais pageidavimais. Tačiau ne. Yra tam tikrų taisyklių, kurių verta laikytis. Kelios iš jų išvardintos toliau:

Šviesos intensyvumas ir sieninis šviestuvas

Lempos skleidžiamos šviesos intensyvumas pirmiausia priklauso nuo šviestuvo. Ką tai reiškia praktiškai? Jei pasirinksime sieninį šviestuvą su spalvotu ar kitu neskaidriu gaubtu, jis apšvies tik tą kambario dalį, į kurią yra nukreiptas. Toks sprendimas neabejotinai suteiks mūsų interjerui žavesio ir nuotaikingos, šiltos atmosferos. Tačiau jei sieninis šviestuvas yra pagrindinis, o gal net vienintelis šviesos šaltinis kambaryje, rekomenduojama rinktis skaidrius šviestuvų gaubtus.

Šviestuvo įrengimo aukštis yra svarbus

Aukštis, kuriame ketiname montuoti sieninį šviestuvą, pirmiausia priklauso nuo jo ir patalpos paskirties. Interjero architektai rekomenduoja, kad maždaug 2,5 m aukščio kambaryje sieninis šviestuvas turėtų kabėti maždaug 1,9 m aukštyje. Tačiau kiekvienas interjeras yra skirtingas ir kiekvienas žmogus turi skirtingus poreikius. Kita taisyklė - sieninį šviestuvą montuoti ne arčiau kaip 30 cm ir ne toliau kaip 90 cm nuo lubų.

Geras pasirinkimas kiekviename kambaryje?

Ar sieninis šviestuvas iš tikrųjų tinka bet kuriame kambaryje? Tikrai taip. Viskas priklauso, tik nuo to, ar teisingai pasirinksite jo parametrus ir pritaikysite jį prie kambario ir vietos, kurioje jis bus įrengtas.

Tinkamo sieninio šviestuvo pasirinkimas turi atitikti mūsų apšvietimo poreikius. Standartiniuose apšvietimo projektuose interjero architektai derina centrinį pakabinamą šviestuvą su diskretiškais sieniniais arba staliniais šviestuvais. Drąsesniuose, moderniuose projektuose vis dažniau atsisakoma lubose montuojamų šviestuvų ir pasirenkami sieniniai šviestuvai, skleidžiantys šiltą, horizontalią šviesa.