Paskelbtas Sportas

„Aušrinė-JSC“ – čempionato finale

Pirmadienis, 25 March 2024 12:02 Parašė 

2023-2024 metų Lietuvos moterų „Teida“ tinklinio čempionate paaiškėjo komandos, rungtyniausiančios dėl apdovanojimų.Pirmąją finalininke tapo TK „Kaunas-VDU“ klubas, kuris be didesnio vargo ir antrose rungtynėse 3:0 įveikė Vilniaus Universitetą.

Tačiau antroji pusfinalio pora pateikė tikrą kovą ir pasirodo, pergalei iki dviejų pergalių prireikė trečiojo susitikimo. Visgi, Jonavos „Aušrinė“ (trenerė Raimonda Strelkauskaitė) komanda, pernykštė lygos nugalėtoja, turėjo pavargti, kad iškopti į čempionato finalą. Pasirodo, Lietuvos U-20 rinktinė savo aikštelėje pademonstravo solidų žaidimą ir pasiekė pirmąją tarpusavio pergalę. Šeštadienį atsakomosios rungtynės vyko Jonavos sporto centro salėje, kur susirinko gan gausus būrys žiūrovų. Ne tik Jonavos, bet ir rinktinės sirgaliai senojoje mūsų sporto centro salėje kėlė beprotišką triukšmą. Pasirodo ne be reikalo, nes susitikimas žiūrovo akiai vyko labai atkakliai ir nugalėtojas paaiškėjo tik po penkių setų kovos.

Pirmajame sete „Aušrinė“ tinklininkės pademonstravo šaunų žaidimą ir varžovėms nebuvo jokių galimybių pagalvoti apie sėkmingą baigtį. Jonavietės laimėjo setą 25:14 ir atrodė, kad šiame mače šeimininkėms nebus didesnio vargo. Bet taip galvojantys stipriai apsiriko.

Antrajame ir trečiajame setuose jonavietės ‚įkrito“ į žaidybinę duobę ir pralaimėjo šiuos setus (20:25, 23:25).

Kaip po rungtynių teigė „Aušrinė“ komandos trenerė R. Stelkauskaitė, tuo metu sklandė mintys: „Viskas arba nieko...“. Atsiliekant 1:2 jau reikėjo savyje sukaupti pyktį ir charakterį, nes kiekviena klaida galėjo kainuoti labai brangiai.

Pasirodo, Jonavos komandai reikėjo didelio sukrėtimo. Solidų žaidimą demonstravusios „Aušrinė“ tinklininkės laimėjo setą 25:14 ir viską nukėlė į penktąjį, lemiamą, setą.

Klysti nebuvo galima, nes tuomet Jonavos komandai tiesiog „nuplauktų“ finalas. Matėsi, kad šeimininkės padarė išvadas iš klaidų ir pakilia nata rungtyniavusios Jonavos tinklininkės visiškai neleido rinktinei net pagalvoti apie pergalę. Setą jonavietės laimėjo 15:6. Mače šventė pergalę 3:2 ir pusfinalio seriją perkėlė į trečiąsias tarpusavio rungtynes.

„Aušrinė“ ekipa taškus pelnė: Danielė Kvedaraitė – 22, Jekaterina Kovalskaja – 18, Emilija Mukaitė – 11, Iryna Jakutavičienė ir Greta Mikoliūnaitė – po 9, Jessica Angounou ir Kamilė Stravinskaitė – po 2, Emilija Barkauskaitė – 1.

Po dramatiškos kovos Jonavos „Aušrinė-JSC“ komanda prasimušė į čempionato finalą. Visgi, trečiosios pusfinalio rungtynės taip pat nebuvo lengvas pasivaikščiojimas ir teko įdėti nemažai pastangų, kad patekti į finalą. Jonavos sporto centro salėje vėl vyravo daug triukšmo, nes abi komandas palaikė gausus būrys sirgalių.

Lemiamas susitikimas prasidėjo panašiu scenarijumi. „Aušrinė-JSC“ pirmąjį setą laimėjo 25:19. Po antrojo (20:25) buvo atstatyta lygybė (1:1).

Nuo sirgalių triukšmo salė tiesiog ūžė. Dar labiau įaudrino teisėjo sprendimai, kurie abiejų komandų žaidėjoms nepatiko. Tačiau mačas persikėlė į trečiąjį setą, kurį vėl sėkmingiau žaidė jonavietės (25:21).

 „Aušrinė-JSC“ ekipa taškais apipylė ketvirtojo seto pradžioje, o vėliau klaidos privertė skaičiuoti taškų deficitą (7:8, 9:10). Tuomet ant bangos atsidūrusios Danielė Kvedaraitė, Greta Mikoliūnaitė privertė vėl svečių trenerė prašyti pertraukėlės ir vėl sustyguoti rinktinės žaidimą. Pasirodo, kuriam laikui tai padėjo ir vėl komandos žaidė taškas į tašką. Intriga išsilaikė iki mačo pabaigos. U-20 rinktinės jaunimas toliau žaidė su viltimi, kad pasivys nutolusias jonavietes. Šeimininkių trenerei Raimondai Strelkauskaitei teko pertraukėlės metu nuraminti Jonavos žaidėjas, nes varžovėms nebebuvo kur trauktis. Tuomet skirtumas sumažėjo iki 23:20, bet pabaigoje suklydo pačios varžovės, o lemiamą tašką padėjo dar viena komandos lyderė D. Kvedaraitė. Setas laimėtas 25:21, o susitikimas – 3:1.

Šis rezultatas lėmė, kad iki dviejų pergalių pajėgesnė buvo Jonavos komanda, kuri pateko į Lietuvos moterų „TEIDA“ čempionato finalą.

„Aušrinė-JSC“ ekipos gretose taškus pelnė: J. Kovalskaja – 20, D. Kvedaraitė – 17, G. Mikoliūnaitė – 13, I. Jakutavičienė – 9, E. Mukaitė – 6, Emilija Barkauskaitė – 3, Jessica Angounou – 1.

Jau šią savaitę baigsis Lietuvos moterų „TEIDA“ tinklinio čempionatas. Kovoje dėl trečiosios vietos U-20 rinktinė susitiks su Vilniaus Universitetu. Finale Jonavos „Aušrinė-JSC“ grumsis su TK „Kaunas-VDU“ klubu, o abejos tarpusavio rungtynės vyks Kaune, VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre, Studentų g. 1A, Akademija. Pirmosios rungtynės bus žaidžiamos kovo 29 d., penktadienį, nuo 19.30 val., o antrasis susitikimas vyks kovo 30 d., šeštadienį, nuo 14.30 val.

KĘSTUTIS PUTELIS