Paskelbtas Miesto naujienos

Jonavoje iškelti pirmieji inkilai čiurliams

Antradienis, 19 March 2024 15:59 Parašė 
Jonavoje iškelti pirmieji inkilai čiurliams M. Perecko nuotr.

Bendrovė „Jonavos paslaugos“ įrengė pirmuosius inkilus čiurliams – nameliai paukščiams pakabinti ant baigiamo modernizuoti Žeimių tako g. 9 gyvenamojo namo stogo.

Renovuojant šį daugiabutį angos, kuriose mėgo gyventi paukščiai, buvo pašalintos, tačiau namo gyventojai paprašė išsaugoti čiurlius. Šiandien namo viršuje įrengti šeši erdvūs, iš viso 36 angų, inkilai, kurie yra tinkami būtent šiems paukščiams.

„Jonavos paslaugų“ teigimu, nuo šiol rangovų bus prašoma saugoti čiurlius visuose renovuojamuose daugiabučiuose namuose.

Čiurlys – pats vasariškiausias paukštis, mūsų krašte gyvenantis tik 3 mėnesius. Tai švarus ir neteršiantis aplinkos gyvūnas, kuris minta vabzdžiais ir kitais kenkėjais (musėmis, uodais ir pan.), todėl čiurliai yra naudingi ne tik gamtai, bet ir daugiabučiuose gyvenantiems žmonėms.

Jau šeštus metus UAB „Jonavos paslaugos“ organizuoja akcija „Inkilai“ ir įrengia inkilus įvairiems paukščiams, skirtingose miesto vietose. Šiemet ypatingą dėmesį skiriame būtent čiurliams ir pirmą kartą įrengsime inkilus jiems.

Anksčiau šį mėnesį bendrovė „Jonavos paslaugos“ įrengė daugiau inkilų paukščiams ant medžių Žeimių take, šalia daugiabučių namų.

Šeštus metus iš eilės įmonės vykdoma akcija „Inkilai“ sulaukia vis daugiau gyventojų dėmesio, teigiamų atsiliepimų bei džiaugsmingų emocijų. Šiemet prie akcijos prisijungė visas būrys mokinių iš Neries, Lietavos, A. Kulviečio mokyklų.