Paskelbtas Aktualijos

Traukinys Vilnius–Ryga nuo balandžio 1 d. stos Jonavoje ir Kėdainiuose

Penktadienis, 15 March 2024 09:12 Parašė 
Traukinys Vilnius–Ryga nuo balandžio 1 d. stos Jonavoje ir Kėdainiuose A. Reipos nuotr.

Praėjusių metų pabaigoje maršrutu Vilnius–Ryga–Vilnius pradėjęs kursuoti traukinys nuo balandžio 1 d. sustos ir Jonavoje bei Kėdainiuose.

Pasibaigus geležinkelio ruožo Gaižiūnai-Kaišiadorys rekonstrukcijai, populiaraus maršruto Vilnius–Ryga traukinys šioje atkarpoje galės judėti greičiau, todėl atsirado galimybė papildomai sustoti Jonavoje ir Kėdainiuose išlaikant tokį patį maršruto laiką –  kelionės trukmė su papildomais sustojimais iš Vilniaus į Rygą nekis, praneša keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“.

„Kviečiame Jonavos ir Kėdainių gyventojus jau nuo šiandien pirkti bilietus į Rygą ir nuo balandžio 1 d. tiesiogiai keliauti iš savo miesto geležinkelio stoties. Džiaugiamės, kad „LTG Infra“ atlikti infrastruktūros gerinimo darbai leidžia išbandyti pilotinius sustojimus su miestais, kuriuose iki šiol nebuvo patogaus persėdimo galimybės, neprailginant tarptautinio maršruto trukmės.

Šis traukinys yra pirmiausiai orientuotas į tarptautinį susisiekimą, todėl siekiame, kad jis būtų aktualus visuomenei ir konkurencingas kelionės trukmės ir komforto prasme, lyginant su kitomis transporto priemonėmis“, – sako „LTG Link“ vadovė Kristina Meidė.    

Pasak pranešimo, pilotinio projekto terminas numatytas iki metų pabaigos.  

Iki šiol kasdieniu maršrutu Vilnius–Ryga keliauti galima buvo iš keturių Lietuvos miestų: Vilniaus, Kaišiadorių, Šiaulių ir Joniškio – pirmieji trys miestai rikiuojasi tarp didžiausius keleivių srautus Lietuvoje turinčių stočių, o Joniškiui buvo naujai sudaryta galimybė susisiekimui traukiniu.   

Kasdienio maršruto Vilnius–Ryga populiarumas neblėsta, per tris mėnesius nupirkta beveik 16 tūkstančių bilietų. Daugiausia traukiniautojų į Rygą vyksta iš Vilniaus – apie 64 proc., maždaug 16 proc. keleivių Rygoje lankosi iš Šiaulių, kas dešimtas traukiniautojas – iš Kaišiadorių, apie 7 proc. keleivių į Rygą važiuoja iš Joniškio. Tarptautinis maršrutas yra aktualus šeimoms ir jaunimui – apie 10 proc. keleivių – vaikai ir moksleiviai.