Paskelbtas Miesto naujienos

Teigiama lauko oro temperatūra mažino šilumos vartojimą

Ketvirtadienis, 14 March 2024 10:22 Parašė 

Dėl šiltesnio nei įprasta vasario mėnesio bei pingančio kuro, šildymas už šį mėnesį vartotojams kainuos mažiau. Šildymo sąskaitų dydžiui įtaką turėjo lauko oro temperatūros svyravimai, susiję su mažesniu šilumos poreikiu.

Jonavos daugiabučiuose šilumos vasarį suvartota vidutiniškai 40 proc. mažiau nei sausį. Vasario mėnesio vidutinė lauko oro temperatūra buvo +2,8 0C  šilumos, kai sausį siekė  – 3,8 0C šalčio.

Vasario mėnesį centralizuotai tiekiamos šilumos kilovatvalandė kainavo 7,96 centus be PVM – tai 2 proc. mažiau nei sausį (8,12 cento). Vienas kubas karšto vandens vasarį kainavo 6,63 euro, kai sausį – 6,72 euro.

Vidutinis mokėjimas už vasario mėnesio 1 m² ploto šildymą – 0,80 Eur, kai sausį buvo 1,30 Eur.

Tipinio 50 kv. metrų ploto buto savininkas šildymui senos statybos neapšiltintuose daugiabučiuose už vasarį vidutiniškai išleis apie 57 eurus. Toks butas vidutiniškai suvartojo apie 720 kWh (14,4 kWh/m2) šilumos. Sausio mėnesį tam pačiam plotui apšildyti vidutiniškai prireikė 1100 kWh (22,0 kWh/m2) šilumos, o vidutinė sąskaita už šildymą sudarė apie 90 eurų.

Mažiausiai energijos naudojančiuose renovuotuose daugiabučiuose 50 kv. metrų ploto butų šildymui vasarį vidutiniškai suvartota apie 425 kWh (8,5 kWh/m2) šilumos. Čia mokėjimai už šilumą mažiausi ir vidutiniškai sudaro apie 34 eurus. Sausio mėnesį tam pačiam plotui apšildyti vidutiniškai prireikė apie 660 kWh (13,2 kWh/m2) šilumos, o vidutinė sąskaita už šildymą sudarė apie 54 eurus.

Primename, kad šį šildymo sezoną gyventojams iš valstybės biudžeto kompensuojamas 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas.

Pateikti skaičiai yra vidutiniai, o galutinei sąskaitai už šilumą įtakos turi gyventojų įpročiai bei elgesys. Šilumos nuostoliams mažinti rekomenduojama pastatų renovacija, tinkama šilumos punkto įrenginių techninė būklė, gyventojų poreikius atitinkantis optimalus energijos vartojimas

Šilumos suvartojimo ir mokėjimų už šilumą analizė Jonavos daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose pateikiama:https://www.jonavosst.lt/straipsniai/silumos-suvartojimo-analize

Jonavs šilumos tinklų inf.