Paskelbtas Futbolas

Su griausmu „Vikingai“ įšoko į finalą

Antradienis, 12 March 2024 09:15 Parašė 

Į pabaigą artėja 2023-2024 metų Lietuvos salės futbolo A lygos čempionatas. Šiemet futsal stipriausiųjų grupėje varžėsi 10 komandų. Praėjusią savaitę jau paaiškėjo šio sezono finalininkai. Buvo sužaisti visi pusfinaliniai susitikimai ir užbėgant įvykiams už akių galima teigti, kad į finalus komandos žengė pasiekusios abi pergales prieš savo varžovus.

Jonavos sporto  mėgėjams svarbiausia buvo „Vikingų“ (treneris Aleksandras Danylenka) ekipos žaidimas ir jų kelias finalo link. Pusfinalyje iki dviejų pergalių jonaviečiai susitiko su FK „Akmenės kraštas“ klubu. Pirmosios tarpusavio rungtynės vyko Jonavos sporto arenoje. Visgi, šiame mače Jonavos futbolininkai turėjo daug vargo su varžovais, kurie ne kartą grasino Gusto Jaskučio ginamiems vartams. Beveik iki pat pirmojo kėlinio vidurio komandos keitėsi atakomis ir pavojingais momentais. Vienos atakos metu svečiai iš Akmenės sužaidė netiksliai ir jau  po akimirkos (9 min.) „Vikingų“ komandos kolumbietis Tachack Moreno Helver Smith            grumdamasis su varžovu, jį suklaidino ir perdavė kamuolį Pauliui Osauskui, kuris buvo tikslus ir išvedė Jonavos ekipą į priekį (1:0). Per likusį pirmojo kėlinio laiką nei vienai ekipai nepavyko pasižymėti.

Tik prasidėjus antrajam kėliniui vaizdas aikštelėje pasikeitė, nes svečiai ėmė vis dažniau lankytis „Vikingų“ vartų prieigose. Permainų ilgai laukti  nereikėjo, nes jau pirmąją minutę po kampinio stiprus tolimas varžovo smūgis išlygino rezultatą, o po dar kelių minučių – net jį ir persvėrė (1:2). Situacija nebuvo beviltiška ir tai šeimininkai patvirtino. Šio mėnesio futsal MVP tapęs ukrainietis Viktor Kravtsov dar kartą tai patvirtino. 27 min. po šio žaidėjo puikaus perdavimo iš gilumos, į jį atsiliepė kolumbietis Tachack Moreno Helver Smith ir išlygino rezultatą (2:2). Tačiau tai nebuvo pabaiga. 30 min. iš varžovo kamuolį perėmė Gytis Vasylius ir perdavė jį brazilui Marcos Marinho Borges Da Silva, kurio šūvis buvo tiesiai į deviniukę (3:2).

Laiko varžovams mažėjo ir šie vartininką ėmė keisti penktu aikštės žaidėju. Visgi, pademonstravęs charakterį, „Vikingai“ išplėšė pirmąją tarpusavio pergalę rezultatu 3:2.

Atsakomosios rungtynės vyko šeštadienį Naujojoje Akmenėje. Atrodo, Jonavos komandai taip sunkiai sekėsi pirmosiose rungtynėse, tačiau dabar „Vikingai“ pademonstravo čempionišką žaidimą ir visiškai nesutiko rimtesnio pasipriešinimo. Jau pirmajame kėlinyje jonaviečiai pasiuntė į nokdauną šeimininkus, o po pertraukos – ir visiškai juos pribaigė. Jau 2 ir 7 minutėmis du įvarčius įmušė jonavietiškas duetas – Gytis Vasylius ir Paulius Osauskas, o 17 min. brazilas Marcos Marinho Borges Da Silva tiksliu smūgiu leido Jonavos komandai pirmauti net 3:0.

Tik prasidėjus antrajai žaidimo pusei Akmenės ekipos lyderis brazilas Jose Wellington Matias Torres sušvelnino rezultatą (3:1). Aišku, pastarieji tikėjosi, jog grįš į rungtynes ir duos kovą kaip Jonavoje. Tačiau tądien Jonavos komandos futbolininkai buvo nesustabdomi. Nuo 27 min. „Vikingai“ šeimininkus jau ir nokautavo, nes vieną po kito pasiuntė dar penkis tikslius smūgius. Keli krito į tuščius vartus, kai varžovai pamėgino žaisti penkiais aikštės žaidėjais, bet tai jiems padaryti nepavyko ir įvarčiai ėmė kristi į šeimininkų vartus. Dar po vieną įvartį pridėjo G. Vasylius ir Marcos Marinho Borges Da Silva, dukart pasižymėjo ir ukrainietis V. Kravtsov. Vieną tikslų smūgį dar atliko kolumbietis Tachack Moreno Helver Smith bei įtvirtino įspūdingą pergalę rezultatu 8:1. Puikiai šiame susitikime sužaidė ir abu vartininkai Gustas Jaskutis bei Vėjas Jakimavičius, nes pagrindinis vartų sargas Andrius Skorupskas dėl traumos negali padėto komandai.

„Vikingai“ sudėtis – Gustas Jaskutis, Vėjas Jakimavičius; Marcos Marinho Borges Da Silva, Artūras Rocys, Gytis Vasylius, Tachack Moreno Helver Smith, Hernandez Silva Francisco Stiven, Bermundez Sepulveda Carlos Arturo, Viktor Kravtsov, Paulius Osauskas, Andrius Skorupskas.

Laimėję abejas tarpusavio rungtynes (3:2 ir 8:1), Jonavos „Vikingai“ pateko į finalą, kur iki trijų pergalių susitiks su „Kauno Žalgiriu“. Kauniečiai apskritai pusfinalyje didelio vargo neturėjo ir namuose Vilkaviškio „Brukliną“ įveikė 7:1, o svečiuose mušė dar daugiau įvarčių ir laimėjo antrąsias tarpusavio rungtynes rezultatu 11:2.

KĘSTUTIS PUTELIS