Paskelbtas Futbolas

„Vikingai“ prasibrovė į pusfinalį

Pirmadienis, 04 March 2024 10:40 Parašė 

2023-2024 metų Lietuvos futsal A lygos čempionate prasidėjo atkrintamosios varžybos. Komandos siekia patekti į kitą etapą, kad dar labiau priartėtų iki medalių. Praėjusią savaitę buvo sužaisti antrieji ketvirtfinalių susitikimai ir po jų paaiškėjo trys iš keturių pusfinalių dalyviai. Reguliariajame sezone antrąją vietą iškovoję Jonavos „Vikingai“ (treneris Aleksandras Danylenka) turėjo vargo  su septintojoje vietoje buvusia „ŠSPC-Radviliškis“ ekipa.

Pirmajame tarpusavio mače Jonavoje „Vikingai“ didelį dėmesį skyrė gynybai, nes varžovai taip ir nesugebėjo įmušti įvarčių ir jonaviečiai šventė pergalė rezultatu 3:0. Atsakomosios rungtynės vyko Radviliškio sporto arenoje ir aišku, šeimininkai tikėjosi šįkart ne tik rimčiau pasipriešinti, bet susiklosčius teigiamoms aplinkybėms, ir laimėti antrąjį susitikimą bei viską nukelti į lemiamą, trečiąjį mačą.

Pasirodo, tą diena buvo brazilo iš „Vikingų“ Marcos Marinho Borges Da Silva, nes šis futbolininkai puolime buvo sunkiai sustabdomas. Tik pirmojo kėlinio pabaigoje šis žaidėjas nuginklavo varžovų vartininką ir pirmoji susitikimo pusė baigėsi minimalia jonaviečių persvara. Jonaviečiai tuo metu pakeitė vartininką Gustą Jaskutį penktu aikštės žaidėju. Po puikios kombinacijos, Gytis Vasylius perdavė kamuolį brazilui ir šis nukreipė kamuolį jau suklaidinto vartininko saugomus vartus. Tačiau po pertraukos abi komandos ėmė išnaudoti klaidas tiksliais smūgiais.

Tik prasidėjus antrajai žaidimo pusei, aikštelės šeimininkai atgaivino intrigą ir išlygino rezultatą (1:1). Visgi, „Vikingai“ ėmė taikyti visiškai kitokią žaidimo techniką. Nors iki susitikimo pabaigos buvo likę tikrai daug laiko, tačiau jonaviečiai pakeitė vartininką penktu aikštės žaidėju ir radviliškiečiai užsidarė savo vartų prieigose. Varžovų klaidą gynyboje dar kartą pasinaudojo brazilas Marcos Marinho Borges Da Silva, kurio smūgiuotas kamuolys tiesiog įskriejo į vartų deviniukę. (2:1).

Šią taktiką Jonavos salės futbolininkai taikė ir po įmušto įvarčio, bet pasirodo, patys suklydo ir tai jiems kainavo antrąjį praleistą įvartį (2:2). Rezultatas išsilygino ir vėl komandos ėmė žaisti pozicinį žaidimą, bet varžovai 32 min. vėl buvo šokiruoti, kai Marcos Marinho Borges Da Silva iš labai aštraus kampo vėl pasiuntė kamuolį į vartus ir atstatė minimalią persvarą (3:2). Jonavos salės futbolininkai šiame mače padarė dar vieną grubią klaidą ir link savo vartų praleidę aikštės šeimininkų žaidėją, sumokėjo tai trečiuoju įvarčiu. Rezultatas tapo lygus 3:3. Per likusį laiką nei vienai komandai nepavyko pasižymėti ir ekipoms teko žaisti pratęsimą – du kėlinius po penkias minutes.

Atrodė, kad pirmajame pratęsimo kėlinyje nieko neįvyks ir rezultatas nepakis, bet likus kelioms sekundėms puikią kombinaciją sužaidė jonaviečiai. „Vikingų“ komandos brazilas vėl atsidūrė atakos smaigalyje ir perdavė į vartininko aikštelę įbėgusiam Gyčiui Vasyliui, kuriam beliko tik nukreipti kamuolį  į tuščią vartų plotą. Jonaviečiai dar kartą išnaudojo taktiką, kai žaidė penki aikštės žaidėjai (4:3).

Įpusėjus antrajam pratęsimo kėliniui per kelias akimirkas išsisprendė mačo likimas. Radviliškio žaidėjo smūgiuotas kamuolys pataikė į vartų skersinį, o jonaviečių ataką varžovai nutraukė pražangą. Tai jau buvo šeštoji jų pražangą ir teisėjas skyrė 10 m baudinį. Į savo sąskaitą „pokerį“ įsirašė brazilas Marcos Marinho Borges Da Silva ir rezultatas tapo jau 5:3 „Vikingų“ naudai.

Likimo ironija, tačiau baigiantis susitikimui pasikartojo tokia pat situacija. Varžovai sukrito kamuolį  į virpstą, o Gytis Vasylius iš savo aikštės pusės užtvirtino Jonavos ekipos pergalę rezultatu 6:3 bei bendrą dviejų rungtynių rezultatą 2:0. Laimėję abu susitikimus, „Vikingai“ žengė į čempionato pusfinalį.

„Vikingai“ sudėtis – Gustas Jaskutis, Vėjas Jakimavičius; Artūras Rocys, Gytis Vasylius, Marcos Marinho Borges Da Silva, Tachack Moreno Helver Smith,        Hernandez Silva Francisco Stiven, Bermundez Sepulveda Carlos Arturo, Viktor Kravtsov, Paulius Osauskas.

Ketvirtfinalyje prireikė ir dar vieno pratęsimo. FK „Akmenės kraštas“ tik pačioje pratęsimo pabaigoje 3:2 palaužė Kauno „Hegelmann“ bei iškovoję antrąją pergalę taip pat žengė į pusfinalį. Lengviausiai į kitą etapą žengė „Kauno Žalgiris“, kai ir antrą kartą dar solidesniu rezultatu 9:1 nugalėjo „Kėdainiai United“ ekipą.

Pasirodo, pačios atkakliausios kovos vyko tarp Vilkaviškio „Bruklinas“ ir Mažeikių VIP komandų. Ne veltui abi komandos buvo turnyrinės lentelės viduryje. „Bruklinas“ pirmąjį susitikimą namuose laimėjo 5:4, bet atsakomosios patyrė triuškinančią nesėkmę 2:8. Lemiamas trečiasis mačas buvo žaidžiamas Vilkaviškyje. Vienu metu rezultatas dar buvo lygus 1:1, tačiau vilkaviškiečiai antroje žaidimo pusėje pasipriešinimo nesutiko  ir laimėję šį susitikimą 5:1, užsitikrino ir vietą pusfinalyje.

Jau dabar aišku, jog pusfinalyje iki dviejų pergalių Jonavos „Vikingai“ žais su FK „Akmenės kraštas“ klubu. Pirmosios tarpusavio rungtynės vyks kovo 5 d., antradienį, Jonavos sporto arenoje nuo 20.00 val. Atsakomosios rungtynės vyks kovo 9 d., šeštadienį, nuo 19.00 val. Naujosios Akmenės Sporto ir sveikatingumo centro arenoje.

KĘSTUTIS PUTELIS