Paskelbtas Miesto naujienos

Siuntos autobusais: močiutės kotletai, pelargonijos, automobilių padangos

Antradienis, 27 February 2024 14:50 Parašė 

Nepaisant to, kad Lietuvoje veikia kelios siuntų pristatymo įmonės, populiarumo nepraranda ir siuntos autobusais. Bendrovės „Jonavos autobusai“ autobusų stoties viršininkė Jurgita Martinaitienė sako, kad darbo siuntų skyriuje netrūksta, o jonaviečiai į kitus miestus siunčia pačius įvairiausius daiktus.

Siuntas autobusu žmonės renkasi dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Viena – operatyvumas, mat į Jonavos autobusų stotį siuntą atnešus iki pietų –  kitą Lietuvos miestą, net ir tolimą, ji pasieks dar tą pačią dieną. Jei siunta siunčiama po pietų – kitos dienos rytą.

„Taip pat siuntas autobusais žmonės renkasi tada, kai daiktas yra jautrus transportavimui“, – kalbėjo J. Martinaitienė.

Kiek kainuos siuntimas, priklauso nuo atstumo bei svorio, tačiau vidutiniškai siuntimas kainuoja nuo dviejų iki keturių–penkių eurų.

Jonaviečiai siunčia pačius įvairiausius daiktus. Iš įsiminusių siuntų J. Martinaitienė vardija gėles pelargonijas, kurias žmogus atnešė supakuotas dėžėje. Taip pat – maistas. Kartą iš Jonavos į Visaginą teko vežti tortą „Skruzdėlyną“.

„Jis buvo supakuotas skaidriame popieriuje, kad matytųsi, jog siuntinys jautrus transportavimui. Visuomet žmonėms patariame: jei siunčiate trapų ar dūžtantį daiktą, apie tai įspėkite. Tuomet mes įspėjame vairuotojus, ant siuntos klijuojamas ir specialus lipdukas, daiktas vežamas saugiau, nei tarkime, automobilių padangos. Pamenu, kai buvo siunčiamas „Skruzdėlynas“, jam vairuotojas išskyrė atskirą sėdynę autobuso salone“, – pasakojo J. Martinaitienė.

Tačiau siunčiant transportavimui jautrius dalykus vis tik patariama įvertinti, kad kelionės metu gali nutikti visko – tarkime, staiga stabdant autobusą.

Pasitaiko atvejų, kai klientas į autobusų stotį ateina prieš pat išvažiuojant autobusui: „Pavyzdžiui, tokia situacija. Įbėga moteris, aikštelėje jau stovi autobusas, o ji skuba išsiųsti anūkui savo gamintus kotletus – kad dar šiltus gautų. Moteris prašė juos įdėti būtent į tuoj pat išvyksiantį autobusą, nes jei važiuos vėlesniu – maistas atšals.

Yra dar viena moteris, kuri karštą, ką tik pagamintą maistą, siunčia anūkui į Vilnių. Ji žino, kada išvažiuoja autobusas, ateina pas mus prieš pat jam išvažiuojant. Dvi valandos – ir maistas Vilniuje, o jei tinkamai supakuotas, tai tikrai tikėtina, kad Vilnių jis pasiekia neatvėsęs“.

Dar viena iš įsiminusių situacijų – kai specialiame narvelyje buvo siunčiamas katinas. Gyvūną iš karto vairuotojas įdėjo į bagažinę, tačiau vos pradėjus važiuoti katinas ėmė garsiai miaukti.

„Gyvūnui stresas. Vairuotojas pasakojo, kad sustojo, narvelį atsinešė į autobuso saloną, pasidėjo greta savęs ir tada jau tęsė kelionę“, – prisiminė J. Martinaitienė.

Nuolat siuntų paslauga naudojasi odontologai – dantų technikai į kitus miestus siunčia dantų protezus, taip pat automobilių dalimis prekiaujančios įmonės, kurie autobusais siunčia ir dideles siuntas. Pavyzdžiui, automobilio padangas arba sparną. O kartą iš Jonavos į Rokiškį teko vežti dėžę gėrimų.

J. Martinaitienė sako, kad siunčiant siuntą svarbu ją tinkamai supakuoti, ypač jei daiktas jautrus pervežimui: „O jei siunta nedidelė, telpanti į voką, jų galima įsigyti ir pas mus bei siuntą supakuoti vietoje. Ypatingų reikalavimų pakuojant siuntas nėra – jos gali keliauti dėžėse ar maišeliuose.“

Siunta autobusų stotyje nemokamai saugoma vieną parą, vėliau, jei žmogus jos neatsiima, paros saugojimas kainuoja 30 centų. Pasitaiko atvejų, kai žmonės siuntos taip ir nepasiima – tuomet, po mėnesio, ji išsiunčiama atgal siuntėjui.

Būta ir liūdnų atvejų, kai siuntos pasiimti ateina apgauti žmonės: „Viena mergina atėjo pasiimti mobiliojo ryšio telefono. Jį nusipirko, sumokėjo pinigus, jai atsiųstas net suklastotas tariamai išsiųstos siuntos dokumentas. Bet siuntos – nėra. Apmaudu dėl tokių įvykių, kai matai verkiantį apgautą žmogų.“

Yra dalykų, kuriuos draudžiama gabenti. Tai – pinigai, sprogstančios bei radioaktyvios medžiagos, draudžiama siųsti daiktus, medžiagas ar produktus, kurie gali sukelti pavojų žmogaus sveikatai, aplinkai ar turtui, tinkamai neįpakuotus aštrius ir pjaunančius daiktus, asmens dokumentus, antikvarinius daiktus.

UAB „Jonavos autobusai“ inf.