Paskelbtas Miesto naujienos

Jonavoje lankėsi Ukrainos Chersono apskrities delegacija

Antradienis, 13 February 2024 09:25 Parašė 

Pirmadienį Jonavoje lankėsi Ukrainos Chersono apskrities delegacija, kurios atstovai padėkojo jonaviečiams už paramą karo nusiaubtoms Chersono gyvenvietėms, taip pat už šiltą ukrainiečių pabėgėlių priėmimą Jonavoje.

Svečiai aplankė Jonavos socialinių paslaugų centrą, kuriame susitiko su Jonavoje gyvenančiais ukrainiečiais.

Vėliau delegacija lankėsi rajono savivaldybėje, susitiko su vicemere Birute Gailiene, administracijos vadovais. Ukrainiečiai padėkojo Jonavai už paramą Chersono srities gyvenvietėms.

Pastarąjį kartą Jonavos rajono savivaldybė suteikė paramą Ukrainos Chersono srities hromadai (seniūnijai) Tiahynkai.

Tarybos sprendimu, Jonava paaukojo nuo karo nukentėjusioms gyvenvietėms per 5 tūkst. eurų, taip pat perdavė Tiahynkos gyventojams buitinės technikos bei autobusiuką Ford Transit.

Chersono srities Tiahynkos hromada yra istoriškai susijusi su Lietuva: joje stovi dar Vytauto Didžiojo pastatytas tvirtovės bokštas. Tiahynkos hromadą sudaro 11 mažesnių gyvenviečių.

Po Rusijos įvykdyto karo nusikaltimo susprogdinant Kachovkos hidroelektrinę, užtvindytos Chersono srities gyvenvietės susidūrė su iššūkiais šalinant potvynio padarinius. Apskritis tai pat  stipriai nukentėjo okupacijos metu ir dabar yra nuolat apšaudoma.