Paskelbtas ELTA

Vaiko teisių gynėjai apie praėjusią parą pro langą iškritusį mažametį

Penktadienis, 02 February 2024 15:09

Ketvirtadienio naktį į Kauno klinikas pristatyto pro langą iš 4 aukšto Jonavoje iškritusio šešiamečio šeimai anksčiau buvo teikta specialistų pagalba, praneša Valstybinė vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba (VVTAĮT). 

„Šiai šeimai anksčiau jau esame inicijavę pagalbą. Tačiau paskutinius metus pranešimų dėl galimų vaiko teisių pažeidimų ar apie neprižiūrimą vaiką – nebuvo. Tad vaiko teisių gynėjai pirmiausiai sieks išsiaiškinti, kokia pagalba vaiko tėvams padėtų įveikti esamus sunkumus, sustiprinti tėvystės įgūdžius ir ją nedelsiant inicijuosime“, – Eltai perduotame komentare teigia Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Neringa Martišienė.

Ji pažymi, jog apie Jonavoje įvykusią nelaimę informaciją tarnyba gavo iš policijos.

Vaiko teisių gynėjai primena, kad kad siekiant pasiruošti vaiko gimimui, tėvams rekomenduojama išklausyti profesionalius nėščiųjų kursus, kurie naudingi abiem tėvams. Pagausėjus šeimai, suaugusieji turėtų būti dar atidesni, atsakingesni ir net trumpam neprarasti budrumo kasdienėse situacijose.

Jei tėvai jaučia, kad žinių bei praktinių patarimų auginant vaiką dar stinga ar norima stiprinti jau turimus įgūdžius, rekomenduojamos įvairios nemokamos pozityvios tėvystės įgūdžių programos, kurias siūlo savivaldybėje esantys visuomenės sveikatos biurai. Paprastai šios programos būna nemokamos, kai kurios vykdomos nuotoliniu būdu, kas labai patogu tėvams turintiems mažamečių, nurodo VVTAĮT.

Dėl įvykio Jonavoje pradėtas tyrimas

Dėl Jonavoje iš ketvirto aukšto iškritusio šešiamečio teisėsauga pradėjo ikiteisminį tyrimą. Šiu atveju tyrimas yra pradėtas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo.

Prokuratūra pranešė, kad nukentėjęs vaikas yra gydomas Kauno ligoninėje. Pirminiais duomenimis, įvykio metu mažametis rastas be jokių kitų asmenų. Ikiteisminio tyrimo metu bus siekiama nustatyti ir įvertinti visas faktines įvykio aplinkybes, patirtų sužalojimų sunkumą, surinkti kitus reikšmingus duomenis bendraujama su vaiko artimaisiais, kurie nelaimės metu buvo blaivūs. 

Tuo metu dėl minėtų ketvirtadienio įvykių Vilniaus apskrityje, kurių metu nukentėjo mažamečiai, ikiteisminiai tyrimai nėra pradėti.

„Sprendimai dėl ikiteisminių tyrimų pradėjimo ar nepradėjimo nėra priimti“, – Eltai sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Loreta Kairienė.

Viktorija Smirnovaitė

Atnaujinta Penktadienis, 02 February 2024 15:34