Paskelbtas ELTA

Ketvirtadienį tęsis ūkininkų protestas, jų reikalavimai bus aptariami Seime

Ketvirtadienis, 25 January 2024 09:18

 Ketvirtadienį Vilniuje toliau vyks iš visos Lietuvos sunkiąja žemės ūkio technika suvažiavusių ūkininkų protestas šalia Vyriausybės.

Piketui tęsiantis jo organizatorės Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) delegacija Seime susitiks su parlamento pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, o Seimo Kaimo reikalų komitetas (KRK) renkasi į neeilinį posėdį.

Jame KRK ketina išklausyti 6 ūkininkų reikalavimus bei dėl jų pateikti savo poziciją, taip pat – išklausyti informacijos apie žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko susitikimą su už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakingu eurkomisaru Januszu Wojciechowskiu.

Protestuojantys ūkininkai reikalauja atšaukti prievolę atkurti daugiametes pievas, grąžinti senąją žymėto dyzelino naudojimo tvarką, panaikinti nuo šių metų pakeltą akcizą suskystintosioms naftos dujoms (SND), spręsti vadinamąją pieno krizę, atsisakyti saugomų teritorijų plėtros, sustabdyti rusiškų grūdų tranzitą.

Trečiadienį šiuos reikalavimus protestuotojai išsakė K. Navickui ir aplinkos ministrui Simonui Gentvilui, jie abu susirinkusiųjų buvo nušvilpti.

Vyriausybė trečiadienį išplatintame pranešime teigė, jog Ministrų kabinetas siekia spręsti ūkininkų keliamas problemas, pavyzdžiui, atliepiant reikalavimus dėl žymėto dyzelino ir SND, jau įregistravo Akcizų įstatymo pakeitimus.

Trečiadienį į protestą akciją susirinko keli tūkstančiai ūkininkų, o į Vilnių suvažiavę apie 1,3 tūkst. traktorių.

Prie LŽŪT organizuojamos akcijos taip pat prisijungė ir Privačių miško savininkų asociacija, sostinėje matyti stovinčių protesto miškovežių.