Paskelbtas ELTA

Kauno apskrityje vyko miškų savininkų protestas

Antradienis, 16 January 2024 12:01

 Kauno apskrityje pirmadienį vyko miškų savininkų protesto akcija, kurios metu keliasdešimt sunkiosios miško technikos priemonių judėjo nuo Batėgalos Jonavos rajone iki Kėdainių.

„Miškovežiai pajudės link Kėdainių“, – Eltai pirmadienį sakė Privačių miškų savininkų asociacijos direktorė Giedrė Žygaitytė-Šlevinskė.

Pasak jos, miško savininkai jungiasi prie praeitą pirmadienį savo protestą vykdžiusių ūkininkų.

Tuomet laužų deginimo akciją rengusi Žemės ūkio taryba jau pranešė, jog sausio pabaigoje tęs protestus ir žemės ūkio technika važiuos į Vilnių. Miškų savininkai ketina prisijungti prie šios akcijos.

„Ketiname su žemdirbiais jungtis“, – teigė G. Žygaitytė-Šlevinskė.

„Bėdos yra labai panašios kaip ir ūkininkų, todėl juos ir palaikome“, – teigė miškų savininkus vienijančios asociacijos vadovė.

Jos teigimu, miškų savininkai nėra patenkinti saugomų „Natura 2000“ tinklo teritorijų plėtra, kuri vykdoma ir privačiuose miškuose. Dėl to esą be miško savininko sutikimo apribojama ūkinė veikla.

„Ir kompensacijos už ribojimus saugomose teritorijose nėra adekvačios“, – teigė G. Žygaitytė-Šlevinskė.

Asociacija anksčiau pranešė, jog reikalaus saugomas teritorijas plėsti tik valstybinėje žemėje, prašys institucijų paaiškinti kaip naudojamos pajamos iš žaliavinės medienos apmokestinimo 5 proc. tarifu.

„5 proc. apyvartos mokesčio medienai nėra niekur kitur, tik Lietuvoje“, – tikino G. Žygaitytė-Šlevinskė.

Taip pat asociacija praneša sieksianti uždrausti biokuro tiekimą iš trečiųjų šalių (apeinant sankcijas), reikalaus lengvatų miško ūkio veikloje naudojamam kurui.

Pasak G. Žygaitytės-Šlevinskės, asociacija norėtų susitikti su premjere, panašiu formatu, kokiu praėjusį pirmadienį vyko Ingridos Šimonytės ir Žemės ūkio tarybos susitikimas.

„Norime susitikimo su premjere, siuntėme raštą, bet dar negavome jokio atsakymo“, – teigė asociacijos vadovė, pridūrusi, jog tikisi derybų ir su aplinkos ministru Simonu Gentvilu.

Lukas Juozapaitis 

Atnaujinta Antradienis, 16 January 2024 13:31