Paskelbtas Futbolas

Be pergalių likę Lietuvos salės futbolininkai – ketvirti

Pirmadienis, 18 December 2023 11:24 Parašė 

Gruodžio 12–17 dienomis pirmą kartą Joringo mieste, šiaurinėje Danijoje, vyko šešių komandų Šiaurės–Baltijos taurės turnyras, kuriame dalyvavo ir Lietuvos rinktinė. Varžybose varžėsi šešios komandos – Lietuva, Latvija, Estija, Danija, Norvegija bei Grenlandija.

Pirmoje grupės etapo dvikovoje Mičo Martičiaus auklėtiniai lygiosiomis 3:3 (2:3) sužaidė su Estijos futbolininkais. Lietuviai pirmieji išsiveržė į priekį – sužaidus kiek daugiau nei aštuonias minutes, Justinas Zagurskas greitoje atakoje atliko puikų perdavimą Albertui Voskunovičiui, šis klaidinamu judesiu susikūrė sau patogią progą smūgiui ir galingu šūviu į viršutinį kampą išvedė lietuvius į priekį.

Visgi po to sekusi atkarpa sėkmingiau susiklostė estams – jie pelnė tris įvarčius be atsako ir taip persvėrė rezultatą savo naudai, o lietuviai turėjo vytis varžovus – 1:3. Kėliniui artėjant į pabaigą, estai buvo nubausti šeštąja komandine pražanga, o už tai skirtą baudinį įmušė Paulius Osauskas, tad į pertrauką lietuviai išėjo atsilikdami 2:3.

Po pertraukos rezultatas ilgą laiką nesikeitė ir, likus žaisti apie penkias minutes, lietuviai vietoje vartininko išleido penktą aikštės žaidėją ir ta rizika pasiteisino – Vladimiras Derendiajevas galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus ir rezultatas tapo lygus – 3:3.

Mačo dvikovoje lietuviai dar turėjo auksinę progą išplėšti pergalę, tačiau to padaryti nepavyko ir dvikova baigėsi kovingomis lygiosiomis.

Vėliau savo grupėje lietuviai sužaidė antrąjį savo susitikimą su latviais. Lietuviai 3:4 nusileido Latvijos futbolininkams. Primename, kad pirmoje grupės dvikovoje lietuviai 3:3 sužaidė su Estijos rinktine, o trečiadienį Latvijos ekipa estus sutriuškino 4:1, tad ketvirtadienio dvikovos rezultatas reiškia, jog abu mačus laimėję latviai grupėje liko pirmi, lietuviai dėl geresnio įvarčio santykio aplenkė estus ir taip pat žengė į pusfinalį, tuo tarpu estai varžysis dėl penktos vietos turnyre.

Lietuvos vyrų futsal rinktinei nepavyko žengti į pirmą kartą rengiamo Šiaurės–Baltijos taurės turnyro finalą.

Pusfinalio dvikovoje M. Martičiaus komanda 2:6 (1:3) pralaimėjo gausiai palaikomiems turnyro šeimininkams danams. Sekmadienį lietuviai dėl trečios vietos žaidė su Norvegija. Deja, lietuviai po pratęsimo 2:3 nusileido varžovams ir turnyre neiškovoję nei vienos pergalės, užėmė ketvirtąją vietą. Lietuvos salės futbolo rinktinėje žaidė ir trys jonaviečiai Paulius Osauskas ir Artūras Rocys bei vartininkas Gustas Jaskutis, atstovaujantys „Vikingų“ komandą.

Turnyro finale šeimininkai danai susitiko su Latvijos salės futbolininkais ir jiems nepaliko jokių vilčių, sutriuškindami rezultatu 7:1. Danijos futsal rinktinė tapo šio pirmojo Šiaurės–Baltijos taurės turnyro nugalėtojais.

KĘSTUTIS PUTELIS