Paskelbtas Renginiai

„Kūrybinės jungtys“: Jonavos menininkų paroda ir paslaptingas fotografo ritualas

Ketvirtadienis, 14 December 2023 12:31 Parašė 

Baltą ir vėjuotą gruodžio 8 d. vakarą į šiltą ir jaukią Jonavos kultūros centro Meno galeriją rinkosi Jonavos menininkai ir visi jiems prijaučiantys. Šių metų gruodis apskritai galerijai ypatingas.

Ir ne tik todėl, kad jau 19 kartą atidaroma Jonavos menininkų paroda, kurioje darbus pristatė rekordinis menininkų skaičius (37 Jonavoje gyvenantys ir kuriantys ar Jonavoje gimę, augę, bet dabar kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose ar net kitose šalyse įsikūrę menininkai), bet ir todėl, kad galerija užbaigė 4 mėnesius trukusį, Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuotą projektą „Kūrybinės jungtys“. Projekto eigoje 22 vyresniųjų klasių moksleiviai įvairiomis technikomis tapė, piešė, taškavo, liejo, improvizavo skambant įvairių stilių muzikai ar teatro etiudams. Projekte sukurti darbai dabar eksponuojami kultūros centro fojė, o baigiamoji renginyje užfiksuotų akimirkų paroda gruodžio 28 d. bus atidaryta Ramybės skvere.
Jonavos menininkų parodoje darbus pristatė Vytautas Butas, Aidaras Merkevičius, Vladimiras Nikonovas, Vigimantas Gečiauskas, Reda Radzevičiūtė, Eglė Dubauskaitė-Jakučinskienė, Inga Naujokienė, Evelina Stepšytė, Eitvydė Pranevičienė, Vilija Radzevičiūtė, Janina Celiešienė, Giedrius Linkevičius, Neringa Damdrauskienė, Brigita Čapkauskaitė, Eugenijus Lugovojus, Danutė Linkevičienė, Jurgita Jankauskaitė, Lina Grigaitienė, Raimonda Sabinskienė, Birutė Gadišauskienė, Aušra Bartkutė Deviatnikova, Vaiva Driuseikienė, Saulius Sabaitis, Violeta Borsevskienė-Švėgždaitė, Beatričė Vaišnoraitė, Jacek Telus, Artūras Rimkevičius, Gabija Genulevičiūtė, Zita Guogienė, Andrius Šukutis, Viktorija Čebatoriūnienė, Kristina Galvydytė, Virgis Ruseckas, Diana Reichenbergerienė, Lina Smailytė, Loreta Dabkutė ir Feliksas Paulauskas.
Tą patį vakarą kultūros centro fojė buvo atidaryta fotomenininko, spaudos fotografo Andriaus Repšio darbų paroda „1808, Karantinas“, kurioje nagrinėjama koronaviruso įtaka žmonėms ir jų kasdienybei. Nuo pat Lietuvoje įvesto karantino pradžios buvo fiksuojamos centrinės didžiųjų miestų aikštės. Projekto pavadinimas kreipia į Lietuvoje veikiančią koronaviruso karštąją liniją 1808. Atsispyręs nuo šio numerio, A. Repšys dokumentuoja pasirinktas vietas kasdien tuo pačiu laiku – 18.08 val.
Visos trys parodos išties vertos dėmesio, bet, kaip sakoma „geriau vieną kartą pamatyti, nei 10 kartų išgirsti“. Laukiame!

JKC inf.