Paskelbtas Renginiai

Jaunųjų pianistų konkursas „Mano vaikystės draugas – fortepijonas“

Ketvirtadienis, 07 December 2023 11:17 Parašė 

„Muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas.“  yra pasakęs Lietuvių dailininkas ir kompozitorius Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Lapkričio 30 d. Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje įvyko VIII-asis tarptautinis jaunųjų pianistų konkursas “Mano vaikystės draugas – Fortepijonas”.

Tą baltą ir šerkšnu pasipuošusį rytą į mokyklos koncertų salę sugužėjo 52 dalyviai trijose amžiaus grupėse: 10 iš Kauno, 8 iš Vilniaus, 8 iš Klaipėdos, 4 iš Šilutės, 1 iš Jurbarko, 1 iš Zarasų,1 iš Raseinių, 2 iš Kupiškio. Svečiai: 3 moksleiviai iš Latvijos (Rygos 1-osios Jazeps medins mokyklos),  4 iš Lenkijos (3 iš Suvalkų valstybinės I ir II laipsnio muzikos mokyklos ir 1 iš Augustavo valstybinės E. Mlynarskio I laipsnio muzikos mokyklos). Janinos Miščiukaitės meno mokyklą atstovauja 11 ugdytinių. Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos direktorė Rita Trimonienė sakė, kad šis konkursas yra tęstinis, rengiamas nuo 2015 m., skirtas puoselėti klasikinės muzikos atlikimo tradiciją, supažindinti moksleivius su pasaulio fortepijoninės muzikos lobynu nuo baroko iki romantizmo laikų. „Nuskriaustųjų nebus! Jūs, visi, este nematomo vidaus pasaulio atlikėjai, paslaptingųjų gamtos ir dvasinių jėgų vaikai. Apdovanojimai bus visų dalyvių rankose, o diplomai skirsis tik iškovota vieta. Linkiu visiems sėkmės !“

Jaunuosius virtuozus geranoriškai vertino komisija: komisijos pirmininkė Inga Vyšniauskaitė – pianistė, respublikinių ir tarpatautinių konkursų laureatė Lietuvoje, Danijoje, Vokietijoje, Ukrainoje, Prancūzijoje, Italijoje. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos fortepijono skyriaus metodinės grupės pirmininkė. 

Nariai: Birutė Kumpikienė – Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos fortepijono mokytoja ekspertė. Loreta Valatkienė – Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos mokytoja metodininkė.

Konkurso svečias – Birutė Gailienė, Jonavos rajono savivaldybės  vicemerė. “Fortepijonas turi 88 klavišus, didelis klavišų skaičius leidžia atlikti sudėtingus muzikinius kūrinius, įtraukiami pedalai padeda kontroliuoti garsą. Šis instrumentas stovi prieš jus. Linkiu konkurso dalyviams pasitelkti visus artistinius gebėjimus ir muzikinį skonį. Linkiu mūsų šalies ir užsienio pedagogams tęsti bendradarbiavimą, lavinti moksleivių meninę saviraišką, puoselėti jų kūrybiškumą, bei fortepijoninius gebėjimus.” – linkėjo ji. 

VIII-asis tarptautinis jaunųjų pianistų konkursas “Mano vaikystės draugas – Fortepijonas” baigėsi vėlyvą vakarą. Koncertų salėje skambėjo pakartotiniai laureatų, diplomantų ir Grand Prix laimėtojų atliekami muzikos garsai, aidėjo aplodismentai, kaupėsi dovanos ir laimės ašaros.

Konkurso laureatai: 

A grupėje.

Ugnė Karpenko 2 kl. (mokyt. Adrijana Juškevičienė , Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla),

Ema Kalpokaitė 2 kl. (mokyt. Daiva Petrošienė, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla),

Ringailė Osauskaitė 3 kl. (mokyt. Loreta Valatkienė, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla). 

B grupėje.

Augustė Aksinavičiūtė 4 kl. (mokyt. Daiva Petrošienė , Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla).

C grupėje.

Akvilė Aksinavičiūtė 8 kl. ( mokyt. Daiva Petrošienė. Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla),

Luknė Brazlauskaitė 8 kl. (mokyt. Roma Balienė, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla), 

Eimantė Cekanoveckaitė 8 kl. (mokyt. Elena Kubrakovskaya, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla).

Apdovanoti  konkurso diplomantai: 

A grupė.

Isabela Kolosovaitė 2 kl. (mokyt. Adrijana Juškevičienė, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla).

B grupė.

Martyna Navickaitė 5 kl. ( mokyt. Lina Žiegienė, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla).

C grupė.

Radvilė Eimutytė 6 kl. ( mokyt. Regina Juškienė, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla), 

Austėja Adukaitė 6 kl. ( mokyt. Liudmila Petrakova, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla).

Specialiais prizais apdovanoti  konkurso dalyviai:

Už geriausią XX - XXI  amžiaus pjesės atlikimą: Akvilė Bugavičiūtė, Jan Zarachowicz, Deimantas Vaička. Už geriausią Baroko stiliaus kūrinio atlikimą: Gaudrė Gedrimaitė, Dalia Austėja Teišerskytė. 

Už romantizmo epochos kūrinio atlikimą Rapolas Tamolis.

Grand Prix įteikta:

Aleksandra Novikova 3 kl. (mokyt. Virginija Dubinskienė , Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokykla),

Ąžuolas Lukošius 4 kl. (mokyt. Liudmila Sandra Tunaitienė, Šilutės meno mokykla),

Gabrielius Adomas Janulevičius 7 kl. (mokyt. Edita Matulionienė, Kauno  I – oji muzikos mokykla).

Visų laureatų, diplomantų, laimėtojų sąrašas

Eitvydė Pranevičienė

El Artography nuotr.