Paskelbtas Sportas

Tinklinio mėgėjų kovos tradicinėse taurės varžybose

Ketvirtadienis, 07 December 2023 10:11 Parašė 

Dar rugsėjo pabaigoje vyko Alfredo Ogonausko atminimo taurės turnyro varžybų pirmasis etapas. Jame rungtyniavo profesionalios tinklininkės, taip pat jaunimo komandos iš Lietuvos  bei Latvijos.

Alfredas Ogonauskas – Lietuvos Respublikos nusipelnęs treneris. Nuo 1972 metų pradėjo dirbti sporto mokykloje tinklinio treneriu. Jau 1975 m. suteiktas nusipelniusio trenerio vardas. Jis buvo ilgametis tinklinio puoselėtojas ir mylėtojas Jonavoje. A. Ogonausko pastangų dėka tuo metu geriausios rajono tinklininkės suburtos į Jonavos „Azoto“ komandą, kurioje žaidė ir sporto mokyklos auklėtinės. A. Ogonauskas mirė 1988-ųjų vasarį.

Jo vadovaujama komanda tapo daugkartine Lietuvos moterų tinklinio čempionatų nugalėtoja, 1981 metais iškovojo šalies čempionių vardus, „Lietuvos sporto“ ir „Moters“ žurnalo taures.

Neseniai Jonavos sporto centre ir J. Vareikio progimnazijoje vyko jau 28 kartą rengiamas tarptautinis tinklinio turnyras "A. Ogonausko atminimo taurė". Turnyras skirtas pagerbti šviesaus atminimo tinklinio trenerį A. Ogonauską ir tuo pačiu tęsti tinklinio taurės tradicijas. Antrajame etape, tinklinio aikštelėse susitiko jau mėgėjų moterų ir vyrų komandos. 

Vyrų tinklinio mėgėjų grupės komandos varžėsi sporto centro salėje. Tarp penkių komandų varžėsi ir Jonavos „Dobilo“ ekipa, tačiau per ketverias rungtynes pergalių pasiekti nepavyko. Ketvirtąją vietą užėmė Šiaulių tinklinio mėgėjai. Atkakliausia kova dėl apdovanojimų vyko tarp Marijampolės, Tauragės „Šilo“ ir Kauno „Vitameda“. Būtent šios komandos tinklininkai ir galėjo džiaugtis pirmąją vieta.

Moterų tinklinio mėgėjų grupėje varžėsi taip pat penkios komandos. Nebuvo nė vienos komandos, kad nepasiektų bent vienos pergalės. Nors ir penktojoje vietoje liko Jonavos sporto centro jaunosios tinklininkės, tačiau jos vis tik įveikė Marijampolės ekipą, kuri užėmė ketvirtąją vietą. Turnyre sau lygių neturėjo Vilniaus „Laimė“ komanda, pasiekusi visas keturias pergales ir tapusios nugalėtojomis. Trečią, prizinę, vietą užėmė Kauno „INDIGO“. Puikiai turnyre rungtyniavo dar viena Jonavos komanda. Jau ne vienerius metus tokiame turnyre dalyvaujanti šeimininkių komanda „Aušrinė-Titmaras“ varžybose nusileido tik sostinės tinklininkėms ir iškovojo antrąją vietą.

„Aušrinė-Titmaras“ komandai antrąją vietą padėjo iškovoti Rita Lisauskienė, Martyna Peleckaitė, Simona Skorupskė, Aira Kaunietė, Eimantė Uselytė, Jovita Pinkevičienė, Evelina Vaitkutė, Dastina Železniakaitė, Greta Ergardt, Ugnė Ugonauskaitė, Aleksandra Motiekaitytė.

Šių varžybų organizatorė „Aušrinė-Titmaras“ komanda už įvairiapusę pagalbą rengiant šį turnyrą dėkoja Jonavos sporto centrui, LR Seimo nariui Eugenijui Sabučiui, rajono merui Mindaugui Sinkevičiui, TOP sportui, Turbo Fortas, Justino Vareikio progimnazijos direktorei Olgai Mediekšei.