Paskelbtas Sportas

Pasiekė revanšą

Pirmadienis, 20 November 2023 13:13 Parašė 

Pastaruoju metu aprimo kovos Baltijos moterų tinklinio lygoje, tačiau komandos nesiilsi. Dvi geriausios Lietuvos moterų tinklinio komandos toliau rungtyniauja ir „TEIDA“ Lietuvos moterų tinklinio lygoje. 2023-2024 metų čempionate varžosi viso labo penkios komandos, tačiau į dviejų stipriausių komandų dvikovą įsiterpė ir Lietuvos U-20 jaunimo rinktinė.

Visai neseniai rinktinės jaunosios tinklininkės Jonavoje sugebėjo įveikti Jonavos „Aušrinė“ ekipą. Raimondos Strelkauskaitės treniruojamos Jonavos tinklininkės vis dar rungtyniauja  ne visos sudėties, tačiau šį šeštadienį (lapkričio 18 d.) vėl susitiko su ambicijų nestokojančia šalies U-20 rinktine. Aišku, po pirmosios pergalės, jaunimo rinktinės tinklininkės tikrai troško ir dar kartą nukauti jonavietes, bet šįkart viskas vyko jau pagal „Aušrinė“ tinklininkių scenarijų.

Visas mačas parodė, kas abi komandos vertos viena kitos, bet o šalies rinktinės tinklininkės iš karto kirto Jonavos ekipai ir truktelėjo į priekį net 12:5. Visgi, pasimokusios iš pirmojo tarpusavio susitikimo, Jonavos žaidėjos palaipsniui perėmė iniciatyvą į savo rankas. Šiame mače įsižaidė amerikietė Jessica Angounou, kurios žaidimas išjudino viešnias. Jonavos tinklininkės pagaliau atstatė pusiausvyrą (17:17), o pirmojo seto pabaigoje lemiamą tašką padeda Greta Mikoliūnaitė (25:22).

Po tokios įspūdingos seto pabaigos, jonavietės ir antrajame troško žaisti panašiu ritmu. Aišku, rinktinės žaidėjos to daryti nebeleido ir visą laiką vyko atkakli dvikova. Baigiantis setui vėl nusišypso ir sėkmė, ir savo profesionalumą demonstruoja Jekaterina Kovalskaja, kai po jos kelių sėkmingų atkarpų ir pelnytų taškų, „Aušrinė“ padidino persvarą 23:20 ir tai nulėmė sėkmingą setą (25:21).

Atrodė, jog jaunimo rinktinė dar kabinsis šiame susitikime, kai trečiojo kėlinio viduryje dar pirmavo 11:9, bet tada pasipylė klaidos, o Jonavos žaidėjos tuo greitai pasinaudojo. Taškus rinko Emilija Mukaitė, o Greta Mikoliūnaitė atliko kelis sėkmingus blokus ir „Aušrinė“ greitai šovė į priekį (17:11). Vėliau Jonavos jaunosios tinklininkės parodė savo galimybes. Taškų seriją pažėrė Emilija Barkauskaitė, o šį pabėgimą įtvirtino komandos lyderė J. Kovalskaja. Laimėjusios setą 25:14, Jonavos komanda šventė ir galutinę pergalę rezultatu 3:0 bei įsirašė pirmąją pergalę šalies čempionate.

„Aušrinė“ komandai taškus pelnė – J. Kovalskaja – 16, G. Mikoliūnaitė – 10, E. Barkauskaitė, E. Mukaitė ir J. Angounou – po 9, Augustė Danilovaitė ir Iryna Jakutavičienė – po 2.

Dabar Jonavos „Aušrinė“ tinklinio klubo laukia dvikovos Baltijos lygoje, kurios vyks gruodžio pradžioje. Gruodžio 2 d., šeštadienį, nuo 17.00 val. „Aušrinė“ sporto centro salėje (Vasario 16-osios g. 1A)  susitiks su Daugpilio „SUFA klubs/DU“ (Latvija), o gruodžio 3 d., sekmadienį, taip pat namuose nuo 13.00 val. varžysis su VK „Jelgava“ klubu.

KĘSTUTIS PUTELIS