Paskelbtas Sportas

Su Estijos komandomis pasidalinta po pergalę

Pirmadienis, 30 October 2023 11:21 Parašė 

Tęsiasi 2023-2024 metų Baltijos moterų tinklinio lygos čempionatas, kuriame varžosi dešimt komandų. Sezono starte sunkiai taškus renka Jonavos „Aušrinė“ tinklinio komanda. Raimondos Strelkauskaitės treniruojamos tinklininkės dar dvejas šio čempionato rungtynes žaidė Jonavoje.

Šeštadienį Jonavos sporto centro salėje „Aušrinė“ tinklininkės susitiko su gan pajėgia Rae Spordikool/VIASTON ekipa, kuri jau čempionato pradžioje pasiekė kelias pergales  ir tapo lyderėmis. Visgi, palaipsniui ši Estijos komanda pasėdo ir Jonavoje jos žaidė jau šeštąsias rungtynes. Aišku, po tokios labai sėkmingos pradžios, jos ir dabar siekė įveikti lietuves bei bent laikinai susigrąžinti pirmaujančias pozicijas turnyrinėje lentelėje.

Visgi, šįkart Jonavos tinklininkės sužaidė gan užtikrintai ir pati susitikimo pradžia parodė, kad varžovėms lengvo pasivaikščiojimo nebus. Pasirodo, kad estės visiškai nerado savo žaidimo. Po Jekaterinos Kovalskajos taškų, jonavietės iš karto išsiveržė į priekį (4:0), bet viešnios sustygavo savo žaidimą bei išlygino rezultatą (11:11). Labai greitai varžovių treneris buvo priverstas prašyti pertraukėlės, nes rezultatyviai sužaidė ukrainietė Marina Shramko bei Danielė Kvedaraitė ir „Aušrinė“ vėl truktelėjo į priekį (15:11). Pasirodo tiks banguotas žaidimas toliau tęsėsi šiame sete. Po kurio laiko rezultatas vėl buvo lygus (17:17). Tuo  metu savo lyderės savybes vėl pademonstravo J. Kovalskaja, o Augustės Danilovaitės taškas bei keli blokai nulėmė Jonavos tinklininkių sėkmingą pirmojo seto baigtį (25:19).

Labai panašiai prasidėjo ir antrasis setas. Pradžioje kelis kartus rezultatas buvo lygus, nors vėliau vėl šeimininkės pamėgino susikrauti bent kelių taškų persvarą. Dabar jau D. Kvedaraitė sužaidė rezultatyviai ir „Aušrinė“ buvo priekyje 12:9, o po kelių Irynos Jakutavičienės taškų jonavietės susikrovė keturių taškų pranašumą (16:12). Varžovių treneris baigiantis antrajam setui vėl pamėgino įkvėpti žaidimui savo auklėtines ir vienu metu Jonavos ekipa turėjo minimalią persvarą (21:20, 22:21). J. Kovalskaja pelnė taip reikiamą tašką, o M. Shramko blokavo varžovę ir tai lėmė ir antrą laimėtą setą (25:22).

Trečiasis setas buvo lemiamas. Varžovės pelnė pirmąjį seto tašką ir parodė vėlesni įvykiai aikštelėje, viešnios daugiau nebepirmavo. Jonavos tinklininkės nutolo ir išlaikė nedidelę persvarą. Vėliau „Aušrinė“ pirmavo 17:11 ir Estijos žaidėjoms jau  buvo sunku atsitiesti. Jos sugebėjo dar šiek tiek priartėti, bet pabaigoje jonavietės sužaidė itin užtikrintai. Seriją taškų pažėrė J. Kovalskaja ir laimėjusios setą 25:17, Jonavos tinklininkės šventė galutinę pergalę rezultatu 3:0.

„Aušrinė“  taškus pelnė: J. Kovalskaja – 21, D. Kvedaraitė – 13, M. Shramko – 8, I. Jakutavičienė – 6, Greta Mikoliūnaitė – 4, A. Danilovaitė – 2.

„Pradedam labiau jausti viena kitą, atsiranda susižaidimas bei šį kartą laimėjom padavimus-priėmimus. Manau pagrindiniai šitie dalykai ir lėmė mūsų pergale“, - po susitikimo trumpai mintimis pasidalino komandos trenerė R. Strelkauskaitė.

Kitose dienos rungtynėse Daugpilio „SUFA klubs/DU“ (Latvija) 0:3 pralaimėjo Rygos RSU/MSG (Latvija) klubui, o „Kaunas-VDU“ namuose po itin permainingos penkių setų kovos 3:2 palaužė Talino „Audentes NK/SG“ (Estija) komandą, o VK „Jelgava“ (Latvija) 0:3 nusileido Rygos tinklinio klubui/LU (Latvija).

Sekmadienį Baltijos moterų tinklinio lygos čempionate buvo žaidžiamos ketverios rungtynės. Savo namų rungtynes sužaidė ir Raimondos Strelkauskaitės treniruojamos Jonavos „Aušrinė“ tinklininkės. Šįkart sporto centro salėje viešėjo „Audentes NK/SG“ komanda iš Talino (Estija).

Nuo pat susitikimo pradžios Jonavos tinklininkės pradėjo įrodinėti, kad ir antrosiose rungtynėse prieš Estijos komandą gali laimėti ir įsirašyti visus tris taškus. Danielės Kvedaraitės pelnytų taškų seriją papildė Iryna Jakutavičienė ir jonavietės pirmavo 11:6, o svečių treneris  jau buvo priverstas prašyti pirmosios pertraukėlės. „Aušrinė“ žaidėjos rungtyniavo užtikrintai. Vėl taškus ėmė rinkti Jekaterina Kovalskaja ir Jonavos komandos pranašumas dar ir padidėjo (21:14). Seto pabaiga buvo aiški (25:18).

Nuo antrojo seto viskas ėmė keistis.  Talino tinklininkės ėmė dominuoti aikštelėje ir vis naudojosi šeimininkių dažnomis klaidomis. Jonavietės atsiliko 12:16, o vėliau – 15:21. Baigiantis setui estėms trūko tik vieno taško (22:24), bet Jonavos žaidėjos įstengė net išlyginti rezultatą (24:24). Čia vyko mačo lūžis. Jei būtų laimėjusios setą Jonavos tinklininkės, tai galutinis rezultatas galėjo būti ir visiškai kitoks. Esant rezultatui 26:26, viešnios pelnė du lemiamus taškus (26:28) ir išlygino mačo rezultatą (1:1).

Trečiojo seto pradžia priklausė Talino komandai (1:4), bet vėliau jonavietės vėl rado savo žaidimą ir vertė svečių trenerius sunerimti (14:11). Nuo šio momento rezultatas tapo lygus, o vėliau pirmavo tai viena, tai – kita komanda. Apmaudžios kelios klaidos į priekį išvedė varžoves (20:23). Jonavietės dar mėgino kabintis, bet pati seto pabaiga nebuvo sėkminga (23:25).

Apmaudu,  bet ketvirtasis setas buvo paskutinis. Įsibėgėjus setui rezultatas dar buvo lygus (13:13) ir nieko blogo nežadėjo. Visgi, viešnios greitai „šovė“ į priekį ir „Aušrinė“ tinklininkėms pabėgusių esčių jau pasivyti nepavyko (18:25). Susitikimas Jonavos komanda pralaimėjo rezultatu 1:3 ir turnyrinėje lentelėje smuktelėjo žemyn.

„Aušrinė“ ekipai  taškus pelnė: Iryna Jakutavičienė – 17, Danielė Kvedaraitė – 13, Jekaterina Kovalskaja – 11, Jessica Angounou – 7, Greta Mikoliūnaitė – 6, Emilija Mukaitė – 4, Augustė Danilovaitė – 2, Emilija Želvytė – 1.

Kiti savaitgalio rezultatai: „Kaunas-VDU“ – Talino „Audentes NK/SG“ 3:2, VK „Jelgava“ – Rygos tinklinio mokykla/LU 0:3, „Kaunas-VDU“ - Rae Spordikool/VIASTON 3:2, VK „Jelgava“ – Rygos RSU/MSG 3:1, Daugpilio „SUFA klubs/DU“ – Rygos RSU/MSG 0:3, „SUFA klubs/DU – Rygos tinklinio mokykla/LU 0:3.

Po šių susitikimų turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, pralaimėjimai, laimėti-pralaimėti setai, taškai):

1

Rygos tinklinio mokykla/LU (Latvija)

6

4

2

16-8

13

2

Kaunas-VDU

6

5

1

15-10

12

3

TalinoTalTech (Estija)

4

4

0

12-1

12

4

Rae Spordikool/VIASTON (Estija)

7

3

4

15-14

12

5

Talino Audentes SG/NK (Estija)

8

4

4

14-18

11

6

VK Jelgava (Latvija)

5

3

2

10-7

9

7

Jonavos Aušrinė

6

3

3

10-13

7

8

Tartu TU/Bigbank (Estija)

5

2

3

10-11

6

9

Rygos RSU/MSG (Latvija)

6

1

5

9-15

5

10

Daugpilio SUFA klubs/DU (Latvija)

4

0

4

1-12

0

Rezultatyviausiai čempionate rungtyniauja: Nora Lember (Audentes SG/NK) – 160, Silvia Pertens (Rae Spordikool/VIASTON) – 124, Jekaterina Kovalskaja (Aušrinė) – 103 taškai...

Po šių kovų Baltijos lygoje, Jonavos „Aušrinė“ pradės kovas ir „TEIDA“ Lietuvos moterų tinklinio lygoje. Šiame sezone joje rungtyniaus tik penkios komandos: „Aušrinė“, „Kaunas-VDU“, Vilniaus „Sostinės Tautas“ – VTC, Vilniaus Universitetas bei Lietuvos U-20 rinktinė.

Pirmąsias sezono rungtynes jau lapkričio 4 d., šeštadienį, „Aušrinė“ Jonavos sporto centro salėje (Vasario 16-osios g. 1A) susitiks su Lietuvos U-20 rinktine. Rungtynių pradžia 17.00 val.

KĘSTUTIS PUTELIS