Gaunama dešimtys pranešimų apie užminuotas mokyklas. Policija ragina nepanikuoti, elgtis ramiai ir vykdyti pareigūnų nurodymus.

Penktadienis, 13 October 2023 11:48 Parašė 

Nuo pat ryto policija gauna pranešimus apie galimai užminuotas mokyklas, darželius ir švietimo įstaigas.

Nuo 06:00 iki 11:20 val. Kauno apskrityje gauti 94 pranešimai dėl galimai užminuotų ugdymo įstaigų.

Kaune - 44
Kauno r. - 24
Kėdainių r. - 12
Jonavos r. - 9
Kaišiadorių r. - 5

Tikėtina, kad tai centralizuotai surengta ataka, siekiant sutrikdyti spec. tarnybų darbą.
Dirbame įtemptai, važiuojame į visus objektus, juos tikriname, kol kas jokių sprogmenų ar kitų pavojingų objektų nerasta.

Prašome žmonių nepanikuoti, elgtis ramiai, vykdyti pareigūnų nurodymus.

Pranešimų skaičius nuolatos auga, atnaujinta informacija gyventojams:

Nacionalinis krizių valdymo centras atidžiai stebi situaciją, susijusią su platinamais grasinančias pranešimais ugdymo įstaigoms ir kartu su Policijos departamentu bei Valstybės saugumo departamentu teikia turimą informaciją apie situaciją. Valstybės saugumo departamento vertinimu, Lietuvoje, taip pat Latvijoje ir Estijoje, platinami grasinantys pranešimai ugdymo įstaigoms, tikėtina, yra tikslinga ir koordinuota ataka, vykdoma priešiškų valstybių iniciatyva. Melagingais pranešimais ir panašaus pobūdžio veiksmais siekiama kelti įtampą ir paniką visuomenėje, trikdyti ir destabilizuoti institucijų darbą, didinti nepasitikėjimą. Išaugus geopolitinei įtampai, Lietuva ir kitos Baltijos šalys yra nuolatiniai priešiškų valstybių informacinių-kibernetinių atakų taikiniai.

Lietuvoje terorizmo grėsmės lygis išlieka žemas. Raginame piliečius išlikti ramiais ir nepasiduoti provokacijoms. Ugdymo įstaigoms, gavusioms tokio pobūdžio grasinimus rekomenduojame:

1. Išlikti budriais ir ramiais, nuraminti aplinkinius, nepasiduoti provokacijoms;
2. Informuoti Policiją bendruoju pagalbos numeriu 112;
3. Esant galimybei apžiūrėti patalpas, vaizdo kamerų įrašus ir, neradus įtartinų objektų, tęsti ugdymo procesą;
4. Laukti atvykstančių pareigūnų kurie apžiūrės patalpas. Visos institucijos bendradarbiauja valdant situaciją, ugdymo ir kitas įstaigas raginame išlikti ramiems bei stebėti oficialių institucijų skelbiamą informaciją.