Paskelbtas Futbolas

V. Ivanauskas: „R. Poškus iš „Lietavos“ išspaudė maksimumą“

Pirmadienis, 05 September 2016 08:56 Parašė 

Jonavos „Lietavos“ varžybose dažnai galima išvysti ir žinomų veidų. Šios komandos debiutą „SMScredit.lt A lygoje“ stebi legendinis Lietuvos futbolininkas, futbolo treneris Valdas Ivanauskas. Futbolo specialistas jau daugelį metų pažįsta Jonavos klubo vyr. trenerį Robertą Poškų, atidžiai seka jo kaip trenerio karjerą ir mano, kad sėkmingą „Lietavos“ debiutą lėmė didžiulis šio buvusio Lietuvos rinktinės puolėjo indėlis.

„Stebiu „Lietavos“ žaidimą nuo sezono pradžios, o R. Poškų pažįstu nuo Hamburgo laikų. Teko jį šiek tiek auginti, stebėjau jo, kaip futbolininko, o dabar ir kaip trenerio, karjerą. Manau, kad šio trenerio debiutas su Klaipėdos „Granitu“ buvo neblogas, o čia, Jonavoje, situacija – visai kitokia. Jis atėjo prieš pat čempionato pradžią, nekomplektavo komandos, be to, klubas jaunas, dar nėra visos infrastruktūros. Tai, kad „Lietava“ sezono pradžioje buvo tarp „SMScredit.lt A lygos“ lyderių, mano nuomone, lėmė žaidėjų emocinis užtaisas ir R. Poškaus indėlis. Šiuo metu „Lietava“ yra ten, kur ir turėtų būti. Žaidėjų pasirinkimas ribotas, bet R. Poškus iš jų išspaudė maksimumą. Kiek žinau, atėjo nauji klubo vadovai, turintys ambicingų planų, tikiuosi, kad planai bus ilgalaikiai. Tačiau klubo vyr. treneriui tikrai nelengva, o žinant, kokioje pozicijoje klubas šiuo metu yra, prieš R. Poškų galima nulenkti galvą“, – sakė V. Ivanauskas.

Kalbėdamas apie komandos sudėtį, futbolo treneris pabrėžė, kad komandoje nėra ryškių lyderių, žaidimas paremtas komandiniu principu, o žaidėjai turi lygiuotis į dar visai neseniai profesionalaus futbolininko karjerą baigusį savo vedlį. „Teko stebėti ketverias ar penkerias varžybas. Klubas turi savo braižą ir žaidžia pagal šiuolaikinio futbolo tendencijas. Tačiau net jei turi savo stilių, tačiau nėra kam jį įgyvendinti – tai jau kas kita. „Lietavos“ suolelis nėra ilgas, pasirinkimas ribotas. Daug tikėjausi iš Vokietijos pilietybę turinčio Savio. Vertinant pagal Lietuvos lygį, jis galėjo čia „iššauti“, bet gal žaidėjas turėjo psichologinių problemų ir dėl to nepritapo. O daugiau nelabai turiu ką išskirti. Klubas propaguoja komandinį žaidimą, nėra ryškių lyderių, bet R. Poškus iš to, ką turi, daro maksimumą. Lyderis yra vienas – R. Poškus, todėl žaidėjai turi lygiuotis į jį“, – teigė „Lietavos“ kelią stebintis futbolo specialistas.

Naujokų atėjimas į aukščiausias šalies pirmenybes, pasak V. Ivanausko, duoda naudos ne tik pačiai lygai, bet ir visam šalies futbolui. „Bet kokia nauja komanda, ateinanti į lygą po ilgos pertraukos, įneša šiokio tokio judesio. O jei klubas ateina ne su vienkartiniais tikslais, o kiek žinau, „Lietava“ žiūri į ilgalaikę perspektyvą, tai suteikia daug pozityvumo tiek mūsų šaliai, tiek tokiam nedideliam miestui kaip Jonava. Reikia džiaugtis, kad mažuose miesteliuose atsiranda žmonių, kurie nori ko nors pasiekti mūsų šalyje. O kalbant apie futbolą čia ko nors pasiekti – beveik nerealu. Tačiau žiūrėdamas į futbolo ateitį, jaunosios kartos ugdymą, esu nusiteikęs gan optimistiškai. Manau, kad tokiuose miestuose, kur mažiau pramogų ar veiklos nei Vilniuje ar Kaune, galima pritraukti daugiau vaikų žaisti futbolą. Čia galima išsiauginti talentų ir ko nors pasiekti. Gal kitais metais prie lygos prisijungs ir Kazlų Rūdos „Šilas“. Tai mane išties džiugina“, – kalbėjo V. Ivanauskas.

Laikinojoje sostinėje gimęs ir užaugęs futbolo specialistas apgailestavo, kad šiuo metu lygoje nėra stipraus Kauno klubo, besivaržančio dėl aukščiausių pozicijų. „Pasiilgau tų laikų, kai žaidė FBK „Kaunas“. Man tai šiek tiek skaudi tema. Nėra to Kauno, koks buvo anksčiau“, – prisipažino V. Ivanauskas.

fklietava.informacija