Paskelbtas Futbolas

Įveikti žalgiriečių vėl nepavyko

Pirmadienis, 18 September 2023 10:36 Parašė 

Praėjusį savaitgalį Naujojoje Akmenėje vyko 2023 metų Lietuvos futbolo federacijos futsal supertaurės turnyro finalai. Atsisakius turnyre dalyvauti praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojai „Gargždų pramogų“ ekipai, jos vietą užėmė pernai trečią vietą reguliariajame sezone užėmęs Mažeikių VIP klubas. Be mažeikiškių į kovą dėl supertaurės stojo pernykščio sezono finalininkai „Kauno Žalgiris“ ir Jonavos „Vikingai“ bei pavadinimą pakeitęs „Akmenės kraštas“.

Pirmajame pusfinalyje intrigos nebuvo, kai Kauno „Žalgiris“ užtikrintai 5:0 įveikė Mažeikių VIP. Tuo tarpu kitas pusfinalis pasižymėjo dideliu atkalumu ir nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis mačo akimirkomis. Jonavos „Vikingai“ net tris kartus pirmavo vieno įvarčio skirtumu, bet šeimininkai vis lygino rezultatą. Jų gretose puikiai ir rezultatyviai rungtyniavo brazilas Jose Wellington Matias Torres, pasižymėjęs hetriku. Vienu metu rezultatas buvo lygus 3:3, bet pasižymėti pavyko ukrainiečiui Viktorui Kravcovui, o vėliau šeimininkai jau be vartininko bandė lyginti rezultatas, tačiau Maksym Avetysian leido „Vikingams“ jau turėti saugią dviejų įvarčių persvarą (5:3). Nors Akmenės futbolininkai dar kartą sušvelnino rezultatą, tačiau pergalę 5:4 šventė jonaviečiai. Jie antrus metus užsitikrino vietą finale.

Kovoje dėl trečiosios vietos šeimininkai „Akmenės kraštas“ vėl davė kovą. Šįkart jie mėgino įkąsti Mažeikių VIP salės futbolininkams, bet mačą pralaimėjo rezultatu 2:3. Tad bronza pasidabino Mažeikių salės futbolininkai.

Apmaudu, kad Jonavos „Vikingai“ į šias varžybas atvyko su labai trumpu atsarginiu suolu. Be to, jau eigoje žaidėjų gautos traumos neleido rimčiau pasipriešinti finale Kauno „Žalgiriui“. Dar pirmojo kėlinio eigoje kauniečiai jau pirmavo 4:0. Aišku, „Vikingai“ net neketino nulesti rankų. Jonavos futbolininkai surado spragų varžovų gynyboje ir pasižymėti pavyko Pauliui Osauskui, Genarui Samsonikui ir Maksymui Avetysianui, bet šių įvarčių pergalei neužteko. Rungtynes 8:3 laimėjo kauniečiai ir tapo supertaurės laimėtojais.

KĘSTUTIS PUTELIS