Paskelbtas Sportas

Jonavoje – tautų lygos nacionalinės moterų rinktinės kovos

Pirmadienis, 18 September 2023 10:35 Parašė 

Antradienį buvo ištraukti pirmą kartą rengiamos UEFA moterų Tautų lygos turnyro burtai, kuriuose savo varžoves sužinojo ir Lietuvos rinktinė Lietuvaitės po burtų pateko į C diviziono antrąją grupę, kurioje be mūsiškių taip pat žais Turkijos, Liuksemburgo ir Sakartvelo moterų rinktinės.

Primename, kad 51 turnyre dalyvaujanti rinktinė prieš burtus buvo paskirstyta į tris divizionus – A, B ir C. Divizionai buvo paskirstyti pagal rinktinių reitinge  žimamas pozicijas pasibaigus pasaulio čempionato Europos zonos atrankos turnyrui.

Lietuvės su visomis varžovėmis sužais po kartą – namuose ir išvykoje – o kelialapius į B divizioną iškovos visų penkių grupių nugalėtojai.

UEFA tautų lygai skirti rinktinių langai numatyti trys – turnyras startuos dviem mačais rugsėjį, prasitęs dviem mačais spalį bei finišuos dviem dvikovomis lapkričio mėnesio pabaigoje – gruodžio pradžioje.

Netrukus buvo patvirtintas ir būsimas turnyro tvarkaraštis – mūsų rinktinė savo rungtynes sužais trijų rinktinių langų metu.

Rugsėjo mėnesį lietuvaitės namuose priims Liuksemburgą ir išvykoje rungsis su Turkija, spalį sužais dvejas rungtynes – namuose ir išvykoje – su Sakartvelo komanda, o kampaniją užbaigs gruodžio mėnesio pradžioje, kai namuose priims turkes ir išvykoje rungsis su Liuksemburgu.

Tikslios rungtynių vietos ir laikai bus patvirtinti artėjant rungtynėms.

Nacionalinės moterų rinktinės tvarkaraštis debiutiniame Tautų lygos turnyre

Rugsėjo 22 diena (penktadienis), Lietuva – Liuksemburgas;

Rugsėjo 26 diena (antradienis), Turkija – Lietuva;

Spalio 27 diena (penktadienis), Lietuva – Sakartvelas;

Spalio 31 diena (antradienis), Sakartvelas – Lietuva;

Gruodžio 1 diena (penktadienis), Lietuva – Turkija;

Gruodžio 5 diena (antradienis), Liuksemburgas – Lietuva.

Jau šią savaitę moterų futbolas žengia dar vieną istorinį žingsnį – startuos pirmą kartą rengiama UEFA moterų Tautų lyga, kurioje rungtyniaus ir mūsų šalies rinktinė.

Lietuvaitės pateko į C diviziono antrąją grupę, kur jų varžovėmis bus Liuksemburgo, Turkijos ir Sakartvelo moterų rinktinės.

Kiekvienos grupės nugalėtojos įgis galimybę kilti į aukštesnį divizioną.

Šią savaitę turnyre startuos ir mūsų moterų rinktinė – penktadienį Jonavoje lietuvaitės susitiks su Liuksemburgo komanda, o kitą antradienį laukia išvykos rungtynės su Turkijos vienuolike.

Šis startas Lietuvos moterų futbolui istorinis dar ir dėl to, jog moterų rinktinės namų rungtynės šiame UEFA moterų Tautų lygos cikle bus galima stebėti ir per televiziją – lietuvaičių pasirodymus tiesiogiai rodys LRT PLIUS kanalas.

Svarbus šis startas bus ir dėl to, kad į rinktinės sudėtį sugrįžta traumas ir negandas už nugaros palikusi AC „Milan“ futbolininkė Rimantė Jonušaitė, kuri po beveik dviejų metų pertraukos vėl užsivilks rinktinės marškinėlius.

Visgi dėl traumos žaisti negalės kita svarbi žaidėja – dėl traumos rinktinės stovykloje nebus Ugnės Lazdauskaitės.

Rinktinė savo stovyklą pradeda ateinantį pirmadienį, o rinktinės vyriausiasis treneris Danielis Wimmeris su savo trenerių štabu pasirinko tokią sudėtį: Meda Šeškutė, Aušrinė Bikutė, Algimantė Mikutaitė, Milda Liužinaitė, Tereza Romanovskaja, Paulina Sarkanaitė, Austė Bernotaitė, Monika Grikšaitė, Rimantė Jonušaitė, Vestina Neverdauskaitė, Erika Šupelytė, Marija Galkina, Lolita Žižytė, Paulina Potapova, Agnieška Kazarina, Žemyna Lekavičiūtė, Simona Petravičienė, Loreta Rogačiova, Laura Kubiliūtė, Liucija Vaitukaitytė, Danielė Svirnelytė.

Moterų rinktinės rugsėjo mėnesio tvarkaraštis:

Rugsėjo 22 diena (penktadienis)

17.00 val. Jonavos centrinis stadionas. Lietuva – Liuksemburgas (įėjimas – nemokamas, tiesiogiai per LRT PLIUS).

Rugsėjo 26 diena (antradienis)

19.00 val. Elazığ Atatürk stadionas. Turkija – Lietuva.

KĘSTUTIS PUTELIS