Paskelbtas Miesto naujienos

„Pokyčių miesto“ nugalėtoju tapo Jonava – per plauką aplenkė Šilalę

Penktadienis, 15 September 2023 09:14 Parašė 

Nuo rugpjūčio 22 iki rugsėjo 13 dienos Lietuvos gyventojai buvo kviečiami atrasti teigiamus pokyčius savo miestuose – žmonės galėjo siųsti nuotraukas, balsuoti ir išrinkti per paskutiniuosius 10-imt metų Europos Sąjungos (ES) investicijų dėka labiausiai pasikeitusį miestą. Bendras viso konkurso balsų skaičius siekė net 100 565, o daugiausiai dalyvių simpatijų sulaukusio „Pokyčių miesto“ Jonavos lauks nemokamas renginys ir dovanos, paskatinsiančios tolimesnį pokyčių vėją.

Konkurso metu pasitaikė ir nesąžiningo balsavimo atvejų – juos teko atimti iš Šilalės ir Jonavos balsų skaičiaus. Pašalinus nesąžiningus balsus paaiškėjo, kad daugiausiai balsų – net 26 583, surinko ir nemokamą renginį bei dovanas miestui pelnė jonaviškiai.

„Lenktynės tarp Jonavos ir Šilalės buvo įtemptos iki pat konkurso pabaigos, tačiau galiausiai jonaviškiams pavyko aplenkti Šilalės gyventojus net 4,5 tūkst. balsų. Norisi pagirti visus dalyvavusius už jų aktyvumą ir akylumą. Sulaukėme didelio susidomėjimo ir daug nuotraukų iš įvairių Lietuvos kampelių – smagu, kad žmonės pastebi, jog juos supanti aplinka kasdien keičiasi“, – teigia Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) direktorė Lidija Kašubienė.

Pašnekovės teigimu, projekto tikslas buvo paskatinti žmones pastebėti, kaip iš tiesų pasikeitė juos supanti aplinka per paskutinįjį dešimtmetį, o tiems, kuriems pavyko ir surasti pokyčius, ir nusipelnyti kitų balsavusiųjų liaupses – padovanoti įsimintiną šventę.

Jonavos lauks nemokamas renginys, įvyksiantis rugsėjo 22 dieną 17 valandą, kai miestui bus suteiktas „Pokyčių miesto“ titulas. Nuo 18 valandos numatoma muzikinė programa, kurią vainikuos Jurgio Brūzgos ir jo grupės pasirodymas. Be to, renginio dalyviai turės progą pasigrožėti 283 vėjo varpelių instaliacija, kuri vėliau bus išdalinta šventės lankytojams.

„Toks vėjo varpelių skaičius parinktas neatsitiktinai – jis simbolizuoja 2014-2020 metų projektines sritis, kuriomis kryptingai, Europos Sąjungos investicijų pagalba, sukurtas ženklus teigiamas poveikis Lietuvos ekonomikos augimui. Ši instaliacija švenčia Lietuvos kelionę į klestinčią, tvaresnę ateitį ir yra modernios Lietuvos bei darnios pažangos simbolis, atkartojantis besikeičiančią vėjo prigimtį ir nuolat vykstančius pokyčius“, – sako L. Kašubienė.

Renginį inicijuoja ir dovanoja Europos Sąjungos (ES) investicijų projektus administruojanti Centrinė projektų valdymo agentūra, o organizuoti padeda Inovacijų agentūra, Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) bei kitos, projektus administruojančios institucijos.