Paskelbtas Renginiai

Abraomo Kulviečio dvare varžėsi vestuvių muzikantai

Antradienis, 29 August 2023 16:42 Parašė 

Praėjusį savaitgalį Kulvos Abraomo Kulviečio dvarvietėje šurmuliavo vestuvių muzikantų konkursas. Šeštą kartą organizuojamos varžytuvės sulaukė daug dalyvių – pakerėti vertintojų dėmesį užsiregistravo net 16 dainininkų iš įvairių Lietuvos kampelių. Vertinimo komisiją sudarė jonaviečiams puikiai pažįstamas dainininkas Ligitas Kernagis, profesionalus muzikantas Tomas Razmas, žiuri pirmininkės pareigas ėjo muzikos žinovė, Janinos Miščiukaitės meno mokyklos Styginių skyriaus,  Jonavos kultūros centro liaudiškos kapelos „Jonė“ vadovė Virginija Verikienė.

Patrauklus renginys

Sekmadienis žadėjo gražų orą, tad dvarvietės prieigas užpildė eilės automobilių. Saulės apšviestoje teritorijoje  pramogų ieškojo vaikai, lydimi suaugusiųjų. Vieni skubėjo laiką leisti ant batuto, kiti „skendo“ putų žaidimuose, tretieji  mėgavosi laikinomis tatuiruotėmis. Organizatoriai – Kulvos bendruomenė ir Kulvos kultūros centras – pasirūpino, kad kiekvienas atvykęs žiūrovas rastų sau įdomių užsiėmimų. Todėl daugelio akį traukė prekybinė mugė, viliojo čia pat, po atviru dangumi, kepamas šakotis, nosį kuteno šašlyko kvapai.

Šventę vedusi Kulvos bendruomenės pirmininkė Karolina Petrenčiuk-Naujokienė, kreipdamasi į žiūrovų ir dalyvių gausą, ne tik linkėjo gerai praleisti sekmadienį, bet ir kvietė „nusižiūrėti“ muzikantus, kurie vestuvėse galėtų linksminti tiek jaunuosius, tiek svečius.

„Malonu, kad į mūsų kultūros centro kvietimą dalyvauti vestuvių  muzikantų konkurse atsiliepė ir užsiregistravo 16 dalyvių. Todėl šiandien skambės dainos, kurias atliks dainininkai iš Mažeikių, Joniškio, Kupiškio, Kauno, Marijampolės, Kėdainių, kitų rajonų. Tai rodo, kad Lietuvoje yra daug grupių ir solistų, kuriems įdomus bei svarbus šis žanras, o Kulvoje vykstantis renginys yra patrauklus. Džiugu matyti ir daug žiūrovų ne tik iš Kulvos, bet ir viso Jonavos rajono. Tegul šią popietę lydi gera nuotaika ir skambios dainos. Na, o žiuri lai nuspręs, kam labiausiai pasiseks“, – linkėjo K. Petrenčiuk-Naujokienė.

Kulvos seniūnas Ramūnas Gudonavičius pasidžiaugė vietos bendruomenės ir Kulvos kultūros centro sumanyta ir tradicine tapusia vestuvių muzikantų švente. Anot jo, tai ne tik dainininkų pasirodymas ir konkurencija, bet ir geras koncertas visai bendruomenei. Juolab kai renginys vyksta Abraomo Kulviečio tėviškėje.

Seniūnui pritarė ir  rajono Savivaldybės mero pavaduotoja Birutė Gailienė, linkėdama gyvuoti konkursui dar daug metų.

Konkursas plečiasi

Vertinimo komisijos pirmininkė V. Verikienė pastebėjo, kad kasmet daugėja dalyvių. „Yra ir tokių muzikantų, kurie laukia šio Kulvoje organizuojamo  renginio ir dalyvauja nebe pirmą  kartą, bet malonu pamatyti ir naujų veidų, atvykusių ir kitų pasiklausyti, ir save parodyti. Akivaizdu – konkursas plečiasi. Džiugina suvokimas apie patį vestuvių muzikos žanrą. Pirmosios varžytuvės buvo kuklesnės, nes muzikantai mažai dėmesio kreipdavo į pasirinktą dainą. Kitaip tariant, dainuodavo bet ką. O dabar jau pasirenka tai, kas svarbu vestuvių metu, daugelis puikai prisistato, ryškėja programos apjungimas. Matosi – atlikėjai vis labiau stengiasi“, – komentavo V. Verikienė.

Ji pabrėžė, kad Kulvoje organizuojamas renginys pakelia į aukštesnį lygį ir patį vestuvių žanrą. Anot pašnekovės, galbūt žiūrovui atrodo, kad pakilti į sceną ir padainuoti nėra sudėtinga. O iš tikrųjų kiekvieno pasirodymas nėra lengva –   dainininkas nori pasirodyti kuo geriau, tačiau kitąsyk jį paveikia jaudulys, pagaliau privalu išmanyti sceninę kultūrą, deramai apsirengti ir t. t.

Jonaviečių ir vėl nebuvo

„Šis konkursas rodo, kad atlikėjai tampa savikritiški ir supranta, jog į konkursą privalo atvykti gerai pasirengę“, – sakė V. Verikienė, pasidžiaugdama gražia Kulvos tradicija.

Pirmoji vieta atiteko Irenai iš Mažeikių, antrąją išsivežė ukmergiškių grupė „Provincija“, trečiąją laimėjo Indrė iš Marijampolės, konkursui pateikusi savo autorines dainas.

Vestuvių muzikantų varžytuvėse nedalyvavo nė vienas muzikantas iš Jonavos. Komisijos narių nuomone, gal rajone šio žanro dainininkų ir nėra, o gal kiti tiesiog nedrįsta pasirodyti publikai.

Varžytuves vainikavo dueto „Balius“ koncertas.

Padėkos rėmėjams

Bendruomenės pirmininkė džiaugėsi, kad Kulvos krašte gyvena daug kultūrinius renginius remiančių žmonių.

„Tariame nuoširdų ačiū Agnetei Kulvietienei, Jonui Chaladauskui, Vytautui Jakaičiui, Rimantui Varanauskui, Jurgitai Rakauskienei. Už supratimą ir mūsų idėjos palaikymą esame dėkingi Jonavos rajono savivaldybei, Kulvos seniūnijai ir jos vadovui Ramūnui Gudonavičiui, uždarajai akcinei bendrovei „Jotrungės prekyba“. Mums, organizatoriams, malonu matyti tiek daug susirinkusiųjų ne tik iš mūsų gyvenvietės, bet ir kitų kaimų bei seniūnijų. Ačiū visiems, kartu su muzika praleidusiems šią nuostabią dieną. Būkime drauge ir kitais metais, dainuokime, kurkime – tegul mūsų  tradicija tęsiasi“, – mintijo K. Petrenčuk-Naujokienė.

Irena BŪTĖNAITĖ

Karolinos Petrenčuk-Naujokienės nuotraukos.