Paskelbtas Renginiai

NATO pajėgų ir Ruklos bendruomenės draugystė kasmet stiprėja

Antradienis, 29 August 2023 16:39 Parašė 

Ruklos seniūnė Vilma Akvilė Karoblienė džiaugiasi vis stiprėjančiu seniūnijos  bendradarbiavimu su NATO priešakinių pajėgų bataliono viešųjų ryšių (CIMIC) atstovais, sugebančiais į civilinį gyvenimą įtraukti kariniame miestelyje dislokuotus užsienio karius. Prieš trejus metus užsimezgusi draugystė vis giliau įleidžia šaknis į bendruomenės gyvenimą. Tai patvirtino Ruklos miestelio gimtadienio šventė, kurioje aktyviai dalyvavo nemažai čia tarnaujančių užsieniečų.

Kaip teigė seniūnė, renginio metu nestigo įvairių sportinių varžybų. Iš pradžių  vyko tritaškių mėtymo turnyras, kuriame rankos ir akies taiklumą išmėgino 30 asmenų, tarp kurių keli Nato priešakinių pajėgų kariai iš Nyderlandų ir Belgijos. Belgai Tym ir Jeremy  užsitikrino antrą ir trečią vietas, pirmąją užleisdami lietuviui Andriui.

Gimtadienio šventėje trečius metus organizuojamas naktinis krepšinis Ruklos seniūnės taurei lamėti. „Jei pernai jame dalyvavo šešios komandos, tai šiemet skaičius šaugo iki 11. Nustebino NATO karių aktyvumas – krepšinio varžybose užsiregistravo po dvi vokiečių ir belgų bei viena čekų komanda. Tokio atvejo ligi šiol dar nėra buvę, – įspūdžiais dalijosi seniūnė. – Gaila tik, kad apie pusę pirmos užsieniečių krepšininkai turėjo sugrįžti į kareivines ir negalėjo varžytis iki pabaigos. Tad pergalę šventė „Veprių“, „Mėgėjų“ ir „Šilų“ komandos. Reginys atrodė įspūdingai, visi sportininkai ir  sirgaliai buvo entuziastingi, įsijautę į varžybas, kurias stebėjo profesonalūs teisėjai iš Jonavos sporto centro.   Lietuvos kariuomenė tąnakt skyrė savo paramediką, o  vokiečai svečius bei dalyvius vaišino lauko virtuvėje pagaminta koše su dešrelėmis, gaivino vandeniu ir kitais gėrimais. Toks NATO karių dalyvavimas nuteikia optimistiškai ir  kitiems renginiams. Šventė baigėsi tik apie pusę trečios nakties, sportininkai paskatinti mūsų svarbiausių rėmėjų „Aibė“ ir „Edega“ dovanomis, ačiū šioms įmonėms už paramą.”

Pasak V. A. Karoblienės, CIMIC aktyvi veikla ir dėmesys Ruklai pasireiškia ne tik sporto srityje. Pagal rotaciją išvykstantys užsieniečiai Ruklą papildo savo idėjomis. Antai pavasarį vokiečių kariai surengė futbolo turnyrą, kurio metu surinktus tris tūkstančius eurų skyrė vaikų darželio poreikiams. Išvykdami iš Lietuvos mažuosius miestelio gyventojus Nyderlandų kariai nudžiugino tame pačiame darželyje pasodindami nedidelį sodą-daržą, o miestelio bendruomenei įrengė ir padovanojo patrauklų  ugniakurą ant tvenkinio kranto.

„Toks bendravimas nuteikia labai maloniai. Anksčiau to nebuvo. Dėsime visas pastangas, kad NATO pajėgos ir toliau būtų mūsų bičiuliai bei renginių dalyviai”, – akcentavo Ruklos seniūnė V. A. Karoblienė.

Irena BŪTĖNAITĖ 

 Ruklos seniūnijos nuotraukos.