Paskelbtas Rajono naujienos

Apdovanojimas – Jonavos rajono savivaldybei

Antradienis, 30 August 2016 14:34 Parašė 

Šiandien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Vyriausybėje surengtos konferencijos-diskusijos „Šalies energinio efektyvumo didinimas: nuo atskirų daugiabučių atnaujinimo iki kompleksinės kvartalų renovacijos“ metu įteikė apdovanojimą Jonavos rajono savivaldybei už svarų savivaldybės indėlį įgyvendinant energinio efektyvumo didinimo programas.

Premjeras pažymėjo, kad tai labai sėkmingas projektas, kuris turi didžiulę įtaką žmonių gerovei ir šalies ekonomikai. „Turėjome aiškią viziją ir pritaikėme naujas finansines priemones, kurios padėjo išjudinti iš mirties taško daugiabučių renovaciją“, – pabrėžė Vyriausybės vadovas.

Nuo 2005 iki 2013 metų, tai yra per septynerius metus, Lietuvoje atnaujinta daugiau kaip 400 daugiabučių. Per pastaruosius trejus su puse metų, pritaikius naują finansinį modelį, renovuota beveik tris kartus daugiau – per 1100 daugiabučių, ir šiuo metu atnaujinama dar 800 namų. Metų pabaigoje planuojama užbaigti daugiau kaip 1500 projektų, iš kurių 80 procentų įgyvendinami pagal Vyriausybės parengtą programą.

Šiuo metu įgyvendinamų renovacijos projektų vertė sudaro beveik dešimtadalį praėjusių metų statybos sektoriaus apyvartos. Investicijos į jau atnaujintus ir šiuo metu renovuojamus pastatus viršija pusę milijardo eurų. Skaičiuojama, jog šiandien daugiabučių atnaujinimo programoje dalyvauja daugiau kaip 300 statybos bendrovių. Dauguma jų – smulkaus ir vidutinio verslo įmonės, kurios steigia naujas darbo vietas, ypač regionuose. Daugiabučių renovacija intensyviai vyksta ir Jonavos rajono savivaldybėje.

Parengta pagal LR Vyriausybės inf.

Adomo Mickevičiaus nuotr.