Paskelbtas Miesto naujienos

Naujos kadencijos 100 dienų – svarbiausi darbai ir sprendimai

Trečiadienis, 09 August 2023 11:16 Parašė 

Jonavos rajono savivaldybės taryba ir naujos kadencijos mero komanda skaičiuoja pirmąsias šimtą darbo dienų bei apžvelgia svarbiausius darbus, nuveiktus per šį simbolinį laiko tarpą.

Šiemet išrinkta naujoji rajono taryba jau rinkosi į tris posėdžius, per kuriuos priėmė nemažai rajono gyventojams svarbių sprendimų.

Antrajame tarybos posėdyje buvo patvirtinta nauja maitinimo organizavimo tvarka rajono mokyklose. Netrukus po tarybos sprendimo dvi mokyklos nusprendė pačios gamintis maistą – toks modelis bus išbandomas Jeronimo Ralio gimnazijoje ir Šveicarijos progimnazijoje, kurios virėjos pamaitins ir prijungiamą Užusalių mokyklą.

Justino Vareikio progimnazijos valgyklos patalpų nuomos konkursą laimėjo bendrovė „Lanėja“, kuri nuo rudens šioje mokykloje teiks maitinimo paslaugą. Tokia sutartis – pirmoji Jonavos rajone, nes iki šiol visus viešuosius pirkimus laimėdavo vienas tiekėjas.

„Permainų mokinių maitinimo srityje labai reikėjo, nes nuolat sulaukdavome skundų dėl nekokybiško ar neskanaus maisto, o tyrimų rezultatai rodė kalorijų trūkumą porcijose. Labai tikiuosi, kad nauji maitinimo modeliai ir nauji tiekėjai pateisins visų lūkesčius ir mokiniai sugrįš pietauti į savo mokyklų valgyklas“, - sako savivaldybės vicemerė Birutė Gailienė.

Savivaldybės taryba patvirtino naujos kadencijos Jonavos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (JRT) sudėtį, įvyko ir pirmasis JRT posėdis, kuriame išrinktas JRT pirmininkas Edgaras Mostenec bei jo pavaduotoja Karolina Petrenčiuk – Naujokienė, pristatyti kiti JRT nariai, aptarti naujos kadencijos JRT veiklos tikslai bei 2023 metų JRT veiklos galimybės.

Kitu tarybos sprendimu Jonavos viešajai bibliotekai suteiktas rašytojo, Jonavos Garbės piliečio Grigorijaus Kanovičiaus vardas. „Kaip taikliai pastebėjo rašytojo sūnus Sergejus Kanovičius, šiuo sprendimu mes tarsi sugrąžiname rašytoją į jo gimtąjį miestą, iš kurio G. Kanovičius buvo priverstas išvykti, tačiau niekada neužmiršo“, - vienbalsiai tarybos priimtą sprendimą sveikino rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Liepos mėnesį rajono vadovai simboliškai atidarė atnaujintus ir sutvarkytus laiptus iš Rimkų mikrorajono į Šlaito gatvę. Remonto metu neatpažįstamai pasikeitė 233 m ilgio ir 2,5 m pločio laiptų tako danga, pakopos, atsirado nauji suoliukai, apšvietimas. Rudenį šiuo taku patogiai mokyklą pasieks gimnazistai.

Šiuo metu jau baigiama tvarkyti ir pati Šlaito gatvė, saugumui užtikrinti čia bus įrengta nauja vaizdo kamera.

Dar keli nauji infrastruktūros projektai Jonavos mieste bei rajone bus pradėti įgyvendinti pasibaigus Dalyvaujamojo biudžeto projektų konkursui. Komisija jau išrinko, o savivaldybės vadovai pasveikino konkurso nugalėtojus, kuriais šiemet tapo Žeimių miestelio bendruomenė, Žemaitės gatvės gyventojai ir Liepių kaimo bendruomenė.

Žeimiuose bus įrengiamas lauko amfiteatras laisvalaikiui ir renginiams, Jonavoje, Žemaitės gatvės namų kieme statoma vaikų žaidimų aikštelė, o Bukonių seniūnijoje esančių Liepių bendruomenė kartu su seniūnu pradės tvarkyti vietos gyventojų pamėgtą susibūrimų vietą – parką, kuriame vyksta šventės ir renginiai.

Rajono meras M. Sinkevičius kadencijos pradžioje lankėsi bendrovės „Continental Automotive Lithuania” gamykloje Kauno LEZ`e, kur susitiko su įmonės vadovu Shayan Ali.

Jonavos rajono ir „Continental“ atstovai sutarė dėl galimybių padėti įmonėje dirbantiems jonaviečiams patogiai pasiekti darbo vietą viešuoju transportu. Vėliau rajono taryboje pritarta naujo „Jonavos autobusų“ maršruto „Jonava – LEZ“ sukūrimui, patvirtintos bilietų kainos su nuolaida.

Šiuo metu „Continental“ gamykloje dirba apie 60 Jonavos gyventojų. Bendrovė skaičiuoja, kad vien šiais metais galėtų įdarbinti iki šimto darbuotojų iš Jonavos, o per kitus trejus metus iš Jonavos rajono atvykstančių dirbti žmonių skaičius galėtų siekti 300 ir daugiau.

Jonavos rajono savivaldybėje toliau diegiamos darnaus judumo priemonės – rajono autobusų parką pasiekė dar trys anksčiau įsigyti elektra varomi autobusai. Iš viso Jonavoje jau kursuoja keturi elektrobusai, o iki metų galo laukiama atvykstant dar trijų naujų elektrobusų.