Paskelbtas Miesto naujienos

SKAITYTOJAI KLAUSIA. Reisų vis mažiau.

Penktadienis, 04 August 2023 11:57 Parašė 

Į redakciją paskambino moteris, kuri skundėsi dėl ilgų pauzių tarp 5-ojo Jonavos maršrutinio autobuso važiavimo laikų. Ji teigė, kad 7 val. negali autobusu nuvažiuoti į darbą, o ir vakare situacija ne geresnė: vienas autobusas išvažiuoja 19 val., o kitas – tik 21 val. Moteris  skundėsi, kodėl nesudaromi grafikai iš Chemikų g. autobusais, kad būtų paprasčiau žmonėms važinėti.

Tuo pačiu redakcija paprašė išsamesnės informacijos apie miesto maršrutinių autobusų grafikus, jų laikus. Kodėl reisų vis mažiau? Be to, ne ką geresnė situacija ir dėl susisiekimo su kitais miestais. Pavyzdžiui, neliko tiesioginio maršruto į Panevėžį, reikia vykti su persėdimu Kėdainiuose ir pan.

UAB „Jonavos autobusai“ direktorius Otaras URBANAS: Daugiau nei prieš metus  miesto maršruto Nr. 5 reisai buvo dažnesni, tačiau keleivių jais važiavo labai mažai, nes įmonių, kurios vykdo savo veiklą Jonavos miesto Fabriko ir Ukmergės gatvėse, darbo pradžios laikai labai skirtingi, be to, dauguma dirbančiųjų teikia prioritetą individualiam transportui.

Atkreipiame dėmesį į tai, jog keletas įmonių, siekdamos pagerinti savo darbuotojų atvykimo į darbą ir iš darbo sąlygas, yra užsakiusios specialiuosius reisus, kuriais kiti keleiviai nevežami.

Maršrutų reisų skaičių bei jų išvykimo laikus nustato Jonavos rajono Keleivinio kelių transporto komisija, todėl paklausimo autorę kviečiame kreiptis į ją arba raštu į UAB „Jonavos autobusai“, kuri perduos paklausimą komisijai ir šis klausimas, atsižvelgus į pakitusią situaciją, bus sprendžiamas.

Dėl miesto maršrutų. Išsami informacija bei miesto maršrutų grafikai yra skelbiami mūsų tinklalapyje www.jonavosautobusai.lt.

Informacija apie maršrutų išvykimo laikus pateikiama per paieškos sistemą, jeigu norima matyti vien išvykimą iš konkrečios stotelės. Visi miesto tvarkaraščiai PDF formatu pateikiami https://www.jonavosautobusai.lt/straipsniai/miesto-marsrutu-bendri-tvarkarasciai-pdf-formate.

Miesto maršrutų reisų skaičius buvo drastiškai sumažėjęs per COVID-19 pandemiją. Šiuo metu reisai atstatomi atsižvelgiant į keleivių srautus, tačiau yra reisų (ypač popietinių), kada  keleivių srautai yra labai maži – vos vienas ar du keleiviai per reisą.

Pažymime, jog srautai yra nuolat stebimi ir, atsižvelgus į situaciją, bendradarbiaujant su Jonavos rajono savivaldybės Keleivinio kelių transporto komisija, priimamos korekcijos.

Dėl susisiekimo su kitais miestais. Tarpmiestinį susisiekimą reguliuoja Lietuvos transporto saugos administracija – LTSA.

Visi tarpmiestiniai maršrutai (tame skaičiuje ir maršrutas į Panevėžį) vykdomi komerciniais pagrindais, t. y. patirtus nuostolius dengia pats vežėjas. Kadangi maršrutas Jonava- Panevėžys-Jonava generavo tūkstantinius nuostolius, UAB „Jonavos autobusai“ ir UAB „Panevėžio autobusų parkas“ atsisakė aptarnauti šį maršrutą.  

Nuo 2023 m. liepos 1 d. LR Seimas pakeitė viso tolimojo susisiekimo teisinį reguliavimą, todėl nebeliko dalies reisų į Rokiškį, Zarasus, Uteną, Kupiškį, Anykščius.

Šiuo metu UAB „Jonavos autobusai“ neaptarnauja nė vieno tolimojo susisiekimo maršruto ir neturi realių svertų pakeisti pablogėjusią padėtį tarpmiestiniame susisiekime.

„Alio Jonavos“ inf.