Paskelbtas Sportas

Joninių slėnyje įvyko dar vienas Lietuvos triatlono taurės etapas

Trečiadienis, 26 July 2023 13:08 Parašė 

Liepos 22 d., šeštadienį, Joninių slėnyje ir šalia jo buvo daug veiksmo. Joninių tvenkinys, netoliese esančios dviračių trasos buvo intensyviai naudojamos, kadangi Jonavoje vyko trečiasis šių metų Lietuvos triatlono taurės (LTT) etapas, mūsų mieste organizuojamas jau aštuntą kartą. Kalnuotų vietovių apsuptyje besivaržę sportininkai išliejo daug prakaito, tačiau gerą nuotaiką išlaikė nepaisydami savo rezultatų.

Olimpinę distanciją greičiausiai įveikė M. Butrimavičius ir G. Garbauskaitė

Tarp vyrų olimpinę distanciją greičiausiai įveikė M. Butrimavičius, 1,5 km nuplaukęs, 40 km dviračiu numynęs ir 10 km nubėgęs per 1 h 57 min. 23,8 sek. Nedaug nuo jo atsiliko T. Burbulis, distanciją įveikęs lygiai per dvi valandas ir tarp visų dalyvių užėmęs antrą vietą. Trečias liko praėjusių metų LTT etapo Jonavoje laimėtojas G. Pajėda. Jo bendras laikas – 2 h 2 min. 23 sek.   

Tarp visų olimpinėje distancijoje dalyvavusių moterų sėkmingiausiai pasirodė G. Garbauskaitė, įveikusi plaukimo, dviračių ir bėgimo rungtis per 2 h 25 min. 8 sėk. Kiek mažiau nei pusė minutės nuo jos atsiliko M. Vainaitė (2 h 25 min. 36 sek.), o geriausiųjų trejetuką užbaigė E. Ragaišytė, distancijoje užtrukusi 2 h 27 min. 19 sek.

Olimpinės distancijos ir TRIFUN estafetėse - skirtingai pasibaigę jonaviečių pasirodymai

Olimpinės distancijos estafetėje greičiausia komanda tapo „Tennis Space“ trijulė iš Kauno, distanciją įveikusi per 2 h 4 min. 27 sek. ir artimiausius savo persekiotojus – komandą „Važiuosim cepelinų“ iš Vilniaus – aplenkdami beveik 20 min. (pastarieji distanciją įveikė per 2 h 23 min. 29 sek.). Trečiąją vietą užėmė „Bumbu“ trio, nuo antrą vietą užėmusios „Važiuosim cepelinų“ atsilikę apie 1 min. 30 sek.  

Šioje rungtyje taip pat dalyvavo ir jonaviečiai – komandai „TRItonas“ atstovavo Jonavos rajono savivaldybės vicemero pareigas užimantis Povilas Beišys, Valdas Šluta ir Audrius Butkus. P. Beišys 1,5 km plaukė, V. Šluta 40 km važiavo dviračiu, o jų komandos narys A. Butkus 10 km bėgo. Nepaisant to, kad galutinėje 7 komandų rikiuotėje užėmė paskutinę vietą, nuo artimiausių oponentų atsilikdami daugiau nei 10 min., o nuo 5 vietą užėmusios komandos – 35 min., sporto entuziastai ilgai nusiminę nebuvo.     

„Jaučiuosi iš tikrųjų gerai todėl, kad pasirinkome šįkart su draugais daryti estafetę, o ne visą olimpinę distanciją asmeniškai, nes buvo labai sunkūs, užimti metai, nebuvo daug laiko sportuoti. Tai tiesiog tam, kad nedaryti šoko organizmui, dalyvavome estafetėje. Nebuvo lengva, bet tikrai jaučiuosi neblogai. Šiandien pirmą kartą šiais metais plaukiau atviram vandeny, tai sunkiausia buvo priprasti prie vandens, o ir fiziškai nuplaukti 1,5 km nėra taip paprasta. Taip pat džiaugiuosi, kad laiko limitas buvo 45 min., o nuplaukiau per 37 min., tai savo pasirodymu esu labai patenkintas“, – po finišo plaukimo trasoje kalbėjo P. Beišys.

Taip pat interviu „Alio Jonava“ metu P. Beišys teigė, kad jo gyvenime „triatlonas atsirado prieš kokius aštuonerius metus.“ Tiesa, kaip pats sakė, „anksčiau sportuodavo daugiau, dalyvaudavo visuose etapuose Druskininkuose, Trakuose, kituose miestuose“, bet dėl įsipareigojimų šeimai, darbui, mokslams paskutinius du metus mažai sportavo ir startų buvo labai mažai. Nepaisant to, pašnekovas tikėjosi ir laiko, ir motyvacijos atrasti daugiau bei ateityje startuoti daug dažniau.

„Nelabai gerai vertinu savo pasirodymą, nes truputėlį teko išsukti iš kelio, atrodo, kad ne ten nuvažiavau, kur reikėjo ir daug jėgų bei energijos išeikvojau, kad grįžčiau atgal į trasą. Tai vertinu negerai, bet džiaugiuosi, kad finišavau, kad nesulūžo technika (taip ne vienam atsitiko – pakalbėjom, pasikeikėm, bet galiausiai viskas buvo gerai). O šiaip visada nuostabus jausmas dalyvauti, smagu kartu važiuoti, palenktyniauti, pasivaržyti su tikrais sportininkais. Aš savęs tokiu nelaikau, bet smagu išbandyti jėgas, o kai finišuoji, tai išvis jausmas superinis“, –  savo emocijomis po pasirodymo minant dviratį dalijosi jonavietis V. Šluta.

Kalbėdamas apie savo santykį su triatlonu ir noru gyventi aktyviai, kraštietis minėjo, kad „nėra dažnas tokių renginių dalyvis, bet turi bendraminčių draugų, kurie propaguoja šitą sportą“. Kaip pats teigė, „kartas nuo karto prisijungia su jais pasportuoti“. 

Mūsų miesto sportininkų jonaviečiai išvydo ir TRIFUN-estafetės rungtyje. Pasikeisdami 200 m plaukė, 10 km dviračiu važiavo ir 2,5 km bėgo aktyviai miesto gyvenime dalyvaujantis Tomas Bielo-Petravičius ir du jo sūnus. Dėl aukščiausios vietos šeimyninė trijulė konkuravo lenktyniaudami su „BankingLab“ ir „TRItonas“ komandų atstovais. Maža to, pasirodė garbingai – užėmė antrąją vietą.

Vos tik pabaigęs plaukimo distanciją komandos kapitonas T. Bielo-Petravičius atsakė į „Alio Jonava“ klausimus, pasidalindamas mintimis apie savo pasirodymą, pasiruošimą ir teigė ateityje šiame renginyje dar tikrai dalyvausiantis.  

„Iš tikrųjų įsivaizdavau, kad viskas bus lengviau, bet startas, stresiukas, mažumėlę adrenalinas... Šiek tiek jaučiuosi pavargęs, bet labai geros nuotaikos. Perdaviau estafetę savo sūnui, tai esame vidury kažkur, tikimės pagerinti rezultatą“, – įveikęs pirmąją TRIFUN-estafetės dalį kalbėjo T. Bielo-Petravičius.

Triatlono varžybose trečią kartą dalyvavęs T. Bielo-Petravičius teigė, kad nėra „profesionalus sportininkas, bet aktyvaus gyvenimo dalyvis“, o TRIFUN-estafetėje dalyvauja „pirmą kartą su vaikais“, anksčiau „du kartus dalyvavęs asmeniškai: vienas plaukė, važiavo ir bėgo, tik pirmą kartą estafetėje.“ Paklaustas apie tai, ar buvo lengviau plaukti tądien nei per treniruotes, atsakė, kad „visada per varžybas yra sunkiau. Aišku, treniruotės yra gerai, bet treniruojiesi vienas, nereikia su kažkuo varžytis ar vietos iškovoti, nereikia žiūrėti kelio, todėl per treniruotes atrodo, kad lengviau. Žinoma, per varžybas viską atiduodi, todėl tikiesi, kad rezultatas ne prastesnis bus.“ 

Iš viso Jonavoje varžėsi daugiau nei 300 triatlonininkų. Atletai dalyvavo olimpinės distancijos, olimpinės distancijos-estafetės, sprinto distancijos, TRIFUN, TRIFUN-estafetės rungtyse. Šios sporto šakos entuziastai, renginio dieną buvę jaunesni nei 18 m. amžiaus, tarpusavyje konkuravo vaikų triatlono, o mažyliai – „Splash&Run“ rungtyse.  

Paulius MIKŠYS