Paskelbtas Renginiai

Kelionė vasaros viduryje

Penktadienis, 07 July 2023 11:30 Parašė 

Neįgaliųjų draugijos nariai vasaros vidurį sutiko kelionėje po Dzūkiją. Į autobusą susirinko daugiau nei trys dešimtys keliautojų, kurie dar niekad nebuvo šiuose kraštuose, vadinamuose dar Dainava, arba nusprendė dar kartą juose pasižvalgyti.

Lydint kelionių gidės Vitalijos Kraučelienės pasakojimų, pasiektas Punios piliakalnis, įkopta į jo viršūnę, kur, anot legendos, narsusis kunigaikštis Margiris kovėsi su kryžiuočiais, o pilies gynėjai, nesutikę patekti nelaisvėn, žuvo liepsnose. Įdomus Merkinės miestelis su savo nepaprasta praeitimi, istoriniais paminklais. O štai ir išsvajota piramidė skleidžianti kosmoso energiją. Ne vienas jos viduje susikaupė, pasiklausė nežemiškų giesmių vibracijų, savo mintyse pameditavo.

Nepaprasta Pivašiūnų bažnyčia, garsėjanti savo Žolinės atlaidais. Čia pat Amatų centras, kur keliautojus sodina prie stalo, vaišina dzūkiškomis bandomis, net pamoko šio krašto dainų. Netoli ir Jieznas, pasitinkantis visus savo šešių altorių bažnyčia, jos prižiūrėtojos giesmėmis ir gitaros akordais.

Grįžo neįgalieji į Jonavą, pasidžiaugę tėviškės vaizdais ir dvasiškai praturtėję. Padėkota lankytų objektų šeimininkams, bažnyčių kunigams, atvėrusiems Dievo šventoves, o naujajai draugijos pirmininkei Ramutei Aušrotaitei – Šilkaitienei – už gražią edukacinę iniciatyvą.

Gintas MILKUS