SKAITYTOJAS KLAUSIA. Degė kondicionierius?

„Alio Jonavos“ redakcijai paskambino skaitytojas. Jis sakė, kad praėjusį savaitgalį užsidegė vieno Chemikų g. daugiabučio stogas. Penktojo aukšto gyventojas buvo įsirengęs kondicionierių, kuris, ko gero, ir tapo gaisro priežastimi. Jonavietis klausia: ar leidžiama daugiabučiuose įsirengti kondicionierių? Jei taip, kokie yra reikalavimai ir kokia atsakomybė?    

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas: „Priešgaisrinės saugos reikalavimai nereglamentuoja kondicionierių įrengimo, išskyrus Gaisrinės saugos pagrindinių reikalavimų nuostatą – jei laidai ar kitokios komunikacijos kerta priešgaisrinę užtvarą, sandarinimui taikomas toks atsparumo ugniai reikalavimas, koks taikomas priešgaisrinei užtvarai.“

„Alio Jonavos“ inf.