Paskelbtas Rajono naujienos

Rukloje užbaigtos didžiosios „Vilkų“ remonto dirbtuvės

Antradienis, 27 June 2023 13:31 Parašė 

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo pėstininkų bataliono teritorijoje Rukloje baigtos statyti specialiosios technikos remonto dirbtuvės, skirtos pėstininkų kovos mašinų (PKM) „Vilkas“ ir kitos Lietuvos bei sąjungininkų karinės transporto technikos remontui ir priežiūrai.

„Didelį dėmesį skiriame naujai įsigyjamos ginkluotės ir karinės technikos priežiūros ir laikymo infrastruktūros vystymui, todėl labai džiaugiamės, kad pėstininkų kovos mašinoms „Vilkas“ skirtų dirbtuvių statybos darbai baigti laiku ir bus galima užtikrinti kokybišką šios pažangios technikos eksploatavimą. Sparčiai modernizuojame Lietuvos kariuomenę ir stipriname savo gynybinius pajėgumus“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Praėjusių metų pavasarį pasirašytą dirbtuvių projektavimo ir rangos darbų sutartį, kurios vertė apie 12 mln. eurų įgyvendino UAB „Jungtiniai projektai“.

Vadinamosiose didžiosiose remonto dirbtuvėse suprojektuotos ir įrengtos vietos, skirtos šarvuotosios ratinės ir vikšrinės technikos, taip pat sunkvežimių ir lengvųjų visureigių prevencinei techninei priežiūrai ir remontui atlikti, jos bus pritaikytos dirbti beveik šimtui specialistų – čia darbus organizuos ir juos atliks tiek kariai, tiek civiliai techninės priežiūros ir remonto specialistai. 

Šiuo metu Rukloje jau baigti ar toliau vystomi ir kiti svarbūs karinės infrastruktūros projektai: pernai buvo pastatytos mažosios PKM remonto dirbtuvės, o šiais metais be didžiųjų PKM dirbtuvių taip pat planuojama užbaigti plovyklą, simuliacinių sistemų pastatą. 

Karinės infrastruktūros vystymas – vienas svarbiausių Krašto apsaugos ministerijos prioritetų. Karinė infrastruktūra Lietuvoje vystoma atsižvelgiant į tris pagrindinius kriterijus: priimančiosios šalies paramai keliamus reikalavimus, tinkamų treniravimosi, apgyvendinimo ir tarnybos sąlygų kariams užtikrinimą ir tinkamų kariuomenės įsigyjamos technikos bei ginkluotės aptarnavimo ir laikymo bei amunicijos saugojimo sąlygų sukūrimą.

Apie 10 proc. viso šalies gynybos biudžeto yra investuojama į Lietuvos kariuomenės infrastruktūros vystymą.

Lietuvos kariuomenės informacija ir nuotraukos