Paskelbtas Renginiai

Neįgaliųjų draugijoje sukasi nauji vėjai

Penktadienis, 23 June 2023 10:15 Parašė 

Praėjusią savaitę rajono Neįgaliųjų draugija sulaukė svarbaus renginio – neeilinės ataskaitinės rinkiminės konferencijos. Pilnutėlėje Socialinių paslaugų centro salėje susitiko tie, kas neabejingi žmonių su negalia problemoms, kas praveria draugijos duris, nusprendę pagaliau atnešti nario mokestį.

 „Prieš metus vykusioje konferencijoje buvau pristačiusi Ramutės Aušrotaitės – Šilkaitienės prašymą užimti pirmininkės postą, ketinant tęsti kadaise pradėtą Violetos Neimontatės darbą. Tačiau tada žodį taręs Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Ignas Mačiukas pasiūlė neskubėti, patikino, kad kandidatė turėtų bent vienerius metus paplušėti pavaduotojos kėdėje. Ir štai jau metai, kai Ramutė visus stebina savo energija, veržlumu, idėjomis“,- skaitė savo ataskaitoje draugijos pirmininkė Valerija Lopetienė.

Išgirdę, kaip ir prieš metus, vadovės prašymą atleisti ją nuo jau devynerius metus einamų pareigų, susirinkusieji per daug neprieštaravo. Juk ir vadovams ateina metas sustiprinti savo sveikatą, pasirūpinti savimi. Sudėjus visus socialiniam darbui skirtą laiką, Valerijai už nugaros – 21-eri metai. Tad nieko keisto, kad Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Ūselienė dėkojo Valerijai ir savo, ir administracijos vardu, o su dviem vienodomis gėlių puokštėmis į Jonavą vėl atvykęs I. Mačiukas nelinksmai konstatavo, kad šalies biudžete nevyriausybinėms organizacijoms lėšų kaskart mažėja, todėl šioms reikia didelio išradingumo, numatant kaip toliau gyvuoti, nepaskęsti biurokratinių formalumų bei įvairių suvaržymų jūroje. Neseniai mūsų draugijai pavyko išlaikyti akreditacijos „egzaminą“, ir tai rodo, kad einama teisingu, naujus iššūkius įveikiančiu keliu. O tie iššūkiai reikalauja dar kūrybiškiau rūpintis žmonių su negalia socialine kasdienybe, dar įdomiau vystyti kultūrinę, sportinę veiklą. Tad ir čia pat išrinktos naujos pirmininkės R. Aušrotaitės – Šilkaitienės darbų akiratyje – objektyvi draugijos narių rūpesčių analizė, teisingi įvairių problemų bei problemėlių sprendimai.

Konferencijoje išrinkta ir pasveikinta ne tik nauja organizacijos vadovė, bet ir  nuolat jai padėti žadanti taryba, renginio pabaigoje visi plojo režisierei Vitalijai Kraučelienei, pastačiusiai su mėgstančiais vaidinti scenoje aktoriais Mykolo Kručo kūrinį „Senbernio piršlybos“. Šviesiais akordais nuskambėjo vokalinio ansamblio „Lietava“ dainos, ilgainiui tapsiančios šios neeilinės konferencijos skaidriu prisiminimu. Renginį užbaigė „Rykštenės“ būrelio literatai, paskaitę savo naujų eilėraščių.

Gintas Milkus