Paskelbtas Miesto naujienos

Jonavoje vyksta karinės pratybos „Geležinis Vilkas“

Antradienis, 16 May 2023 13:15 Parašė 
Jonavoje vyksta karinės pratybos „Geležinis Vilkas“ A. Reipos nuotr.

Jonavoje vyksta kasmetinės Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ pratybos „Geležinis Vilkas 2023 - I“.

Pratybų metu mieste jau du kartus leidosi Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis.

Iš pradžių vyko pasiruošimas pratybų veiksmams, vėliau – tikrosios pratybos, kai sraigtasparniu atgabenti „sužeisti“ kariai buvo gabenami į Jonavos ligoninės priėmimo skyrių.

Jonavos ligoninė pratybų metu tapo atramine gydymo įstaiga mūšio lauke „sužeistiems" kariams: čia jiems suteikiama medicinos pagalba ir pirminis gydymas, sunkios būklės „sužeistieji" guldomi į reanimaciją arba keliauja į operacines.

„Pratybose dalyvauja medikų ir slaugytojų komandos iš visų skyrių, jiems vadovauja gydytojas reanimatologas. Ligoninėje turime visą reikalingą įrangą, specialistus, todėl nekantriai laukėme šių pratybų ir labai džiaugiamės, kad kariuomenės atstovai palankiai įvertino mūsų komandos pasirengimą ir bendradarbiavimą", - sako Jonavos ligoninės direktorius Gediminas Ramanauskas.

Pastarąjį kartą panašios pratybos Jonavos ligoninėje vyko prieš trejus metus. Per tą laiką įstaigoje buvo atnaujintos palatos ir operacinės, įsigyta nauja medicininė įranga.

Lietuvos kariuomenės pratybos „Geležinis Vilkas 2023 - I" gegužės 8–20 d. vyksta Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone, Jonavos, Ukmergės ir Kaišiadorių apylinkėse.

Mokymuose dalyvauja apie 3,5 tūkst. karių ir 600 karinės technikos vienetų iš Lietuvos bei vienuolikos kitų NATO valstybių.

Šiuos mokymus kasmet organizuoja Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“, jais siekiama įvertinti šiai brigadai priklausančių vienetų kovinę parengtį ir sinchronizuoti standartines operacijų procedūras.