Paskelbtas Rajono naujienos

Paupio globos namai: kokybė, atidumas, pagarba gyventojui/pacientui ir darbuotojui

Pirmadienis, 15 May 2023 11:27 Parašė 

Rukloje veikiančiuose Paupio globos namuose neseniai nuskambėjusi Motinos dienai skirta šventė patvirtino įstaigos iškeltus tikslus – atidumą, pagarbą ir dėmesį kiekvienam čia esančiam senyvo amžiaus ar negalią turinčiam suaugusiam gyventojui. Paupio globa jungia dvi įmones: VšĮ Lietuvos reabilitacijos ir slaugos centras ir VšĮ Sveikatos metai. Įstaigoje, be socialinės globos paslaugų, taip pat teikiamos ir palaikomojo gydymo bei slaugos paslaugos. Planuojama pradėti teikti lankomosios priežiūros ir globos paslaugas asmens namuose.

Teikiamų paslaugų spektras

Senatvėje ar užklupus negaliai, žmogui reikia kvalifikuotos pagalbos, kurią gali suteikti Paupio globos namai, vykdantys socialiai atsakingą veiklą.

Būtent čia teikiama ilgalaikė (trumpalaikė) institucinė socialinė globa, kai asmenys į juos nukreipiami savivaldybės institucijų – Socialinių paslaugų centro, Socialinės paramos skyriaus – sprendimu. Paupio globos namuose asmenys gali apsigyventi ir savarankiškai, kaip komerciniai gyventojai, kurie patys susimoka už visas įstaigoje teikiamas paslaugas.

Paupio globos namuose teikiamos stacionarinės palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos bet kurio amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, neįgaliesiems ir kitiems pacientams, kuriems nustatyta galutinė diagnozė be aktyvaus gydymo. O asmenys, norintys gauti paslaugas šios įstaigos Slaugos skyriuje, privalo turėti šeimos gydytojo ar stacionarinės asmens sveikatos priežiūros gydytojų siuntimą.

Paupio globos namai patrauklūs kineziterapijos užsiėmimais, vykdomais tiek individualiai, tiek ir grupėmis. Tai viena pagrindinių reabilitacijos priemonių, padedančių atnaujinti bei išlaikyti kaulų ir raumenų, širdies ir kraujagyslių bei kitų sistemų funkcijas. O taikant kompresinę terapiją, siekiama gerinti veninę kraujotaką, šalinti nuovargį, sunkumą kojose ir t. t.

Įstaigos gyventojams ir pacientams teikiamos odontologijos, šeimos medicinos, psichikos sveikatos priežiūros paslaugos, siūlomas platus spektras užsiėmimų pagal kiekvieno pomėgius.

Užimtumo terapijos centre

Globos namų gyventojai džiaugiasi teikiamų paslaugų kokybe, šilta aplinka ir draugiška darbuotojų komanda.

Pacientai ne tik gydomi, mankštinami ir prižiūrimi, bet ir patys gali pasirinkti širdžiai mielą užsiėmimą įstaigoje veikiančiame užimtumo terapijos centre, kuriame vykdomos įvairios veiklos.

Turintys polinkį į meną, gali pasirinkti rankdarbių kūrimo užsiėmimus, kur išmėgins savo sugebėjimus mezgimo, karpymo, piešimo, kitose srityse. Kiti mielai laiką praleis žaisdami stalo žaidimus, mokydamiesi kompiuterinio raštingumo ar klausydamiesi elektroninių knygų. Norintys save praturtinti kulinarijos žiniomis, gali ateiti į maisto gaminimo pamokas ar puoselėti aplinką, dalyvaudami gėlių auginimo bei priežiūros užsiėmimuose. Mėgstančio dainuoti, deklamuoti ar vaidinti laukia teatro grupė, raiškiojo skaitymo bei dainavimo būreliai.

Užimtumo terapijos centre vykdoma žirgų ir kitų gyvūnų terapija, renkamos vaistažolės, vyksta meditacijos užsiėmimai. Sielovados paslaugoms veikia maldos kambarys, aukojamos Šv. Mišios, atvyksta dvasininkas, su kuriuo galima atvirai pabendrauti.

Liūdesiui laiko nėra

 „Kiekvienas pagal galimybes prisidėjome prie ruošimosi Velykoms – marginome kiaušinius, minėjome Lietuvos valstybės dieną, Kovo 8-ąją, kitas šventes. O neseniai klausėmės melodingo Motinos dienai skirto koncerto. Globos namuose netrūksta sporto ir kultūrinių renginių, džiaugiamės atvykstančių meno kolektyvų programomis, spektakliais, koncertais. Liūdesiui laiko nėra – esame didelė ir nuoširdi bendruomenė, jaučiamės tarsi būtume viena šeima, kurios narius jungia ne kraujo ryšys, bet amžius ir sveikatos problemos“, – pasakojo viena pacientė.

Visi apsigyvenę asmenys aprūpinami būtiniausiais reikmenimis, tačiau jie gali su savimi atsivežti ir asmeninių daiktų, kurie primintų namų aplinką, pvz., televizorių, laikrodį, knygų, termosą, radijo imtuvą ir t.t.

Įstaigoje įkurtos bendro naudojimo erdvės, kuriose gyventojai gali leisti laiką žiūrėdami televizorių, naudotis internetu, vieni su kitais draugiškai pabendrauti prie arbatos puodelio.

Administracija ir darbuotojų kolektyvas sveikina gyventojus Gimimo dienos proga. O 103-iojo gimtadienio sulaukusiai pacientei buvo surengtas nuoširdus paminėjimas, virtęs visos įstaigos švente.

Kviečia dirbti specialistus

Paupio globos namai kasmet plečia savo veiklą, nuolat gerina teikiamų paslaugų kokybę gyventojams ir pacientams. Rezultatai būtų dar geresni, jeigu į kolektyvą įsilietų kuo daugiau specialistų. Pasak įstaigos direktoriaus pavaduotojos kokybei ir plėtrai  Aušros Jakubonienės, įstaigai reikalingi socialinio darbo išsilavinimą turintys socialiniai darbuotojai, bendrosios praktikos slaugytojai ir ergoterapeutai, turintys galiojančias licencijas. Pašnekovė kviečia dirbti individualios priežiūros darbuotojus, anksčiau buvusius slaugytojų ir socialinių darbuotojų padėjėjus, turinčius šių profesijų išsilavinimą.

Ji pabrėžia, kad individualios priežiūros darbuotojai turi teisę dirbti, jeigu asmuo yra įgijęs socialinio darbuotojo ar lankomosios priežiūros darbuotojo kvalifikaciją pagal socialinio darbuotojo ar lankomosios priežiūros darbuotojo, ar individualios priežiūros darbuotojo profesinio mokymo programą. Šias pareigas galės eiti ir tas, kuris socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka jau išklausęs 40 akademinių valandų įžanginius, o pradėjęs dirbti per 12 mėnesių – ne trumpesnį kaip 160 akademinių valandų mokymus. Individualios priežiūros darbuotoju bus priimtas ir tas žmogus, kuris sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka įgijo slaugytojo padėjėjo profesinę kvalifikaciją ir socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka išklausė 40 akademinių valandų įžanginius mokymus.

„Tie, kurie neturi minėtų sričių išsilavinimo, galbūt jau buvo išklausę įžanginius 40 valandų mokymus. Tačiau norinčiam dirbti visada rasime sprendimą,- net jeigu darbuotojas nėra išklausęs privalomų įžanginių mokymų, mūsų įstaiga suteiks informaciją ir nukreips asmenis į reikiamus mokymus,  apmokant mokymų išlaidas“, – akcentuoja A. Jakubonienė.  

Patrauklios darbo sąlygos

Paupio globos namų darbuotojams mokamas darbo rinkoje konkurencingas atlyginimas. Pavyzdžiui, socialinis darbuotojas bandomuoju laikotarpiu, neatskaičius mokesčių, gauna pusantro tūkstančio eurų. Bendrosios praktikos slaugytojo ir individualios priežiūros darbuotojo, dirbančių pagal slenkantį grafiką, darbo valandos įkainis atitinkamai siekia 15 ir 7 eurus.

„Už pareigingumą, gerus darbo rezultatus mokamas priedas prie darbo užmokesčio. Tai taip pat mūsų bendruomenės nario triūso įvertinimas, – priduria pašnekovė. – Be to, mes taikome įvairias  darbuotojų darbo motyvaciją skatinančias programas. Galima paminėti tokias, kaip: „Sveikesni darbuotojai“, „Noriu ir galiu daugiau“, „Viešasis transportas ekologiškiau“, „Sotus darbuotojas – laimingas darbuotojas“, „Darbuotojo įvaizdis“, „Darbuotojo šventė“, „Kvalifikuotas darbuotojas – įstaigos vertybė“ ir kitas.“

Už simbolinį mokestį įstaigos darbuotojai gali kasdien pavalgyti pietus įstaigos valgykloje, taip pat kompensuojamos atvykimo į darbą autobusų bilietų išlaidos. Sudarant darbo grafikus, atsižvelgiama į darbuotojų poreikius ir galimybes.

„Mūsų įstaigoje tikrai gera dirbti, nes kolektyvas jaunas, draugiškas, geranoriškas, o vadovai skiria daug dėmesio darbuotojams ir jų gerbūviui. Socialines ir medicinines paslaugas teikiančios įstaigos turi būti socialiai atsakingos įmonės, nes jos yra orientuotos į žmogų. Mūsų darbuotojai, nuoširdžiai atsiduodami kito žmogaus gerovei, gauna dvigubai daugiau – juk  patiems gera, kai darai darbus, dėl kurių kitiems gera.  Jeigu esi darbštus, pareigingas, sąžiningas ir atsakingas, komunikabilus ir mandagus, myli žmones ir nori jiems padėti net ir sunkiausiais jų gyvenimo periodais, kviečiame prisijungti prie Paupio globos namų kolektyvo,– kviečia įstaigos direktoriaus pavaduotoja kokybei ir plėtrai A. Jakubonienė.

Paupio globos namų administracijos telefonas 8 626 29 943, elektroninis paštas info@paupiogloba.lt, internetinė svetainė - https://paupiogloba.lt

Irena BŪTĖNAITĖ

Nuotraukos iš Paupio globos namų archyvo.