Paskelbtas Renginiai

Keisti pasaulį reikia pradėti nuo savęs

Antradienis, 09 May 2023 15:32 Parašė 

„Keisti dabartinį pasaulį reikia pradėti nuo savęs. Keisti rytdienos pasaulį reikia keisti nuo savo vaikų,“ – sako jovaniškė Raminta Vasiljevienė, kartu su vienuolikamete dukra Vanesa atėjusi į akciją „KARTU. UŽ ŠVARESNES UPES“.

Kartu su jomis penktadienį į Joninių slėnį susirinko pusantro šimto gamtai neabejingų, pozityvių ir sąmoningų jonaviečių.  

Socialinis projektas „KARTU. UŽ ŠVARESNES UPES“ – tai pilietinė sąmoningumo akcija, inspiruota projekto „RIVER CLEANUP”, pasklidusio po visą pasaulį ir vienijančio tūkstančius gamtos mylėtojų įvairiuose pasaulio kampeliuose. Į Aplinkos ministerijos kvietimą dalyvauti šioje akcijoje atsiliepė net 20 Lietuvos savivaldybių, jonaviečiai – vieni iš jų.

Šiemet tai jau vienuoliktoji upių švarinimo akcija, prie kurios prisijungė per tūkstantį savanorių skirtinguose šalies vietose. Kasmet „RIVER CLEANUP” savanoriai nuo upių pakrančių surenka apie 15 tonų šiukšlių. Kitos gi – nukeliauja į upes, o iš jų mikrodalelėmis – į kitus vandens telkinius.

Miškininkystės studijas baigusi, dabar mikrobiologe Jonavoje dirbanti Raminta pastebi, kad nors ir gyvename vis gražiau, sąmoningiau, tačiau atsipūsti tikrai nėra pagrindo. „Vandens tyrimai rodo tikrai nemažėjantį vandens telkinių užterštumą chemikalais ir tai neabejotinai žemės ūkio veiklos padariniai. Mikroplastikas, pakuotės ir visa kita – pavienių žmonių „smulkmenos“, kuriomis matyt „atsidėkojame“ gamtai. O juk taip norisi ateities kartoms palikti planetą tokią, kokią radome patys. Ir pavyzdį rodyti ir gyventi taip, kaip norėtųsi, kad gyventų ir savo vaikus auklėtų mūsų vaikai,“ – sako Raminta.

Švarinti savo gimtosios Neries krantus susirinko ekologiškai nusiteikę moksleivių būriai iš Jonavos „Neries“ pagrindinės mokyklos, Panerio pradinės mokyklos bei J. Vareikio progimnazijos. Taip pat – būrys Jonavos sporto centro aktyvistų bei pavieniai, gamtai neabejingi miestiečiai.

„Neketiname apversti pasaulio per vieną dieną, nes tai – neįmanoma. Kviesdami bendruomenes dalyvauti akcijoje, kvietėme keisti pasaulį mažais bet dideliais žingsniais. Labai džiugu, kad į kvietimą taip aktyviai atsiliepė Jonavos bendruomenė. Tikiu, kad daugelis akcijos dalyvių po šios dienos išeis “švaresni” ekologinio sąmoningumo prasme. O jūsų ir mūsų upės – švaresnės tiesiogine prasme,” – dėkodama akcijoje dalyvavusiems Utenos krašto žmonėms sako socialinio projekto KARTU. UŽ ŠVARESNES UPES organizatorė J. Morkvėnaitė – Paulauskienė.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra ir finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

LOGO